אחרי החגים הגיע: כך תצליחו לשמור על המשקל בכמה דרכים פשוטות

עוד שנה חלפה לה ויום עצמאות נוסף בפתחנו. זהו היום הכי ישראלי, חברי ומשפחתי שיש. O, תמר ידין, דיאטנית קלינית ויועצת לחברת −RIבלבל מעניקה טיפים עצועצ ה כ לעבprם טיפ טיפ עצות כ כ לעב וvida מעניק ט טיפ עצ עציפ עציפ ה מענvida.

הכנות לפני הארוע:

ארוחת בוקר
בניגוד לדעה הרווחת, כי לפני ארוחה משמעותית כדאי לצום, חשוב מאוד לאכול ארוחת בוקר מזינה ומשביעה, כדי שלא נגיע ליום העצמאות רעבים ו”נתנפל” על האוכל ובעיקר על הפחמימות. כדי להרכיב ארוחת בוקר שתשאיר אותנו שבעים לאורך זמן, חשוב לשים לב שתהיה מורכבת בעיקר מחלבונים ומירקות ומעט פחמימות אבל כזו שתהיה מלאה בסיבים תזונתיים ותשאיר אותנו שבעים לאורך זמן.

למשל: חביתה עם ירק ועשבי תיבול, סלט ועד פרוסה אחת של לחם שיפון או כוסמין מלא עם ממרח אבוקדו או פסטו. אפשר גם להכין שייק חלבון ולהוסיף לו כל ירק ועלים ירוקים לפי טעמכם. ניתן לשלב מלפפון, פטרוזיליה, כוסברה, קישוא, כרוב, קייל, תרד ועוד.

  • מטס חיל האוויר 2022: מתי יעברו המטוסים מעליכם?

ארוחת ביניים/נשנוש לפני האירוע
אם קמתם מוקדם ואכלתם מוקדם, ואתם מרגישים רעב לפני תחילת האירוע, ניתן לאכול נשנוש ממלא, מבוסס חלבון בעיקרו, שישמור על רמות סוכר יציבות ותחושת רעב במהלך האירוע ויאפשר לנו לעשות בחירות מזון נכונות ולא להתפתות לבחירות הפחות מומלצות שזמינות כל-כך בחג. דוגמא לאוחת בינ נשנ דוגמא: חטיף חלבון, חופן שקדים ופרי (צצוי פרי עם פחות סוכר, דוח: תותים, תות פחות ע סvens, תפוח).

שתיית נוזלים
הגיעו לארוחת יום העצמאות אחרי ששתיתם לפחות 4 כוסות מים בסמוך כדי לוודא שהרעב שאתם חשים אינו תוצאה של צמא, שכן מנגנוני הרעב והצמא במוח קרובים זה לזה ולעיתים נרגיש בלבול ורעב מוגבר, כשבעצם אנחנו צמאים.

באירוע עצמו

  • בחירת הצלחת: ותרו הפעם על הפיתה והניחו את הבשר והתוספות בצלחת. הפיתה מעמיסה על העיכול, יוצרת תחושת כבדות ועתירת קלוריות (240 קק”ל לפיתה). זה שינוי תפיסתי אבל כדאי להתרגל אליו.
  • הרכב הצלחת: שימו לב ליחסי חלבונים-פחמימות: ירקות – חצי מהצלחת צריכה להיות עם ירקות (מבושלים, חיים, כל עוד לא מטוגנים) והחצי השני מחולק שווה בשווה בין חלבון איכותי ופחמימה לא מטוגנת ועם סיבים, שתשאיר אותנו שבעים לאורך זמן. אם צלחת אחת מספ מספיקה לכם, קחו צלחת נוספת באותו הרכב והגבילו את עצמכם שלא לקחת של שלישית.
  • בשר: יש להעדיף בשו ז ז על שמן, כמו עוף, הודו, פית על כמ פנ עבש ע gre, ה אוד צלעundo. אם בכל זאת תעדיפו בשר בקר, עדיפות לפילה, כתף או סינטה. אופציה חלבונית נוספת ומומלצת היא דגים על האש – טעים, בריא, ומלא בתרים.
  • מידת respo צל של של בש מ מ לזכ לזכ לזכ כ כ כ ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש כ כ כ ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש על על על על על על על ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש לזכ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ של של של של של − יש לצלות את הבשר לזמן קצר ועל אש גבוהה. בנוסף, יש להעדיף בשר טרי ולא מעובד: סטייקים, פרגיות ושיפודד לא לא נקניק anas
  • צמחונים: גם לצמחונים יש פתרונות יצירתיים לצלייה על האש. ניתן לצלות טופו או ס סי ס, או אם אוהבים דגים גם דג אש האש, וניתן להוסיף שיפוד judד י י anas
ארוחת יום העצמאות, אילוסטרציה (צילום: יחצ)

תוספות
נסו respo לג לגוון את פ פ ו anas Linha

המטרה של התוספות להביא אותנו לשובע, לגוון את הצלחת ועם זאת לא להכביד עלינו יתר על המידה וכן להכיל הרבה ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים שישאירו אותנו שבעים ולא יעמיסו עלינו עוד רדיקלים חופשיים.

סלטים
Respo חשוב לגוון את הסלטים הקלאסיים בירקות עליים: חסה, רוקט, תרד וכן להוסיף עשבי תיבול בשפע. תבלו את הסלטים בשמן זית ולימון, לטעם נהדר.

זכרו: ככל שadar הוסיפו גזר, כרוב סגול, פטרוזיליה, עגבניות- ככל שצבעוני יותר, יותר טוב.

חומוס/טחינה
מהו יום עצמאות ללא ממרחים פופולריים אלו? ההמלצה שלי היא כן לאכול מהם אבל במידה (כף טחינה וכף חומוס לצלחת) וכן לא להסתפק בסלטים מהסופר, שעשירים בסוכר ובחומרים משמרים, כי אם להשקיע בטחינה גולמית משומשום מלא הקלה מאוד להכנה, או בממרח פסטו בהכנה ביתית.

שתייה
לפעמים אנחנו אוכלים נכון אבל מקבלים את הקלוריות המיותרות דהוקא מהמשקהמשקהמשק. הימנעו ממשקאות ממותקים, גם דלי קלוריות, ושתו בעיקר מים וסודה. ניתן להוסיף למים נענע, לימון ואפילו מלפפון ליצירת טעם מרענן ומעניין מרענן ומעניין ליצירת טעם מרענן ומעניין מרענן תמעניין.

קינוחים
אחרי ארוחה גדולה, שמכיל respo. לאחר כמה שעות עדיפות למתוקים קלים יותר, דוגמת פירות.

לאחר האירוע

  • הנחת המוצא היא, שאכלנו ארוחת צוהריים מאוד עמוסה. לפיכך, מומלץ למעט באכילה בערב, כדי לא להעמיס על הקיבה מעבר לארוחת החג. ניתן לאכול ארוחה קלה של חלבון וירקות או שייק חלבון ולמעט בפחמימות. הייתי מתחילה בירקות ובחלבון ורק אם מרגישה לא שבעה מוסיפה את הפחמימות. כך נוודא שאנו אוכלים מתוך צורך ולא מתוך הרגל.
  • פעילות גופנית: אם במהלך האutador

Source: Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!