אחרי יום העצמאות ה-74: אלו החופים היפים של ישראל שחובה להכיר

ישראל היא אחת מהנקודות האסטרטגיות החשובות ביותר שידע העולם. במשך אלפי שנים התיישבו כאן מעצמות וצבאות רבים, והתרחשו פה גם לא מעט מלחמות, ועל כך מעידים אתרי ארכיאולוגיה מרהיבים ומיוחדים ביופיים ובערכי המורשת שלהם, ובהם גם התלים ההיסטוריים.

אלה שטחי קרקע מוגבהים בצורת טרפז, שנוצרו כתוצאה מבניית עיר באותו מקום במשך דורות רבים, כשכל דור בונה מעל חורבותיו של הדור הקודם. כך רמת פני השטח עולה ונוצר התל עם שכבות היסטוריות מתקופות שונות. בארץ יש כ־ 200 שטחים כאלה במקומות אסטרטגטג שונים, שלושה מהם (מגידו, חצור ובאר שבע) זכרו להכרה כאתרי מור בא עולמ שבע זכ gress זכundo.

מאחר שאנחנו נמצאים לקראת respo

גן לאומי תל אשקלון

הגן הלאומי תל אשקלון הוא ללא ספק אחת מפניני הטבע שיש על קו החוף. מעבר לנוף עוצר נשימה על הדיונות והמים הכחולים, באתר נמצאה עיר מהתקופ respo. העיר העתיקה שנחשפה הייתה מוקפת סוללה להגנה ובפתחה שער מרשים.

מבחינה היסטורית, לעיר הדרומית הייתה חשיבות אסטרטגית בכל הקשור למסחר למסחר למסחר. Linha תוסיפו לזה שפע של מים, מזג אוויxar נעים ושטחים חקלאי איכותanas
את המסלול מומלץ להתחיל, איך לא, באחת מהנקודות החשובות ביותר שנחכפונחכפונהכפונהכפונהכפונהכפונההשפונההשפונההשפונההשפונההשפונההשפונההשפננההשפונה. השער העתיק נמצא בקרבת הכניסה וממנו אפשר לצאת לדרך לשאר נקודות העניין נקודות העניין. על פי ההערכות, השער הכנעני נבנה אי־אז בשנת בשנת לפני הספירה, ועל דן הוח ויל דן הוא ויל דן הוא.

אחו שתת שתתרשמו מה מ אחוכל לעל שתת שתתשתת עם עם ת ת לעל לעל לעל לעל לעל ת ת לעל לעל ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת ת מתחם מתחם מתחם מתחם מתחם מתחם שע אל נק נק נק נק נק נק נק נק נק נק נק נק נק נק ntos משם תצאו אל מרכז הגן. מכאן תוכלו לו אל ח חוף −Rחצ מה המוסדר, או להשקיף על צ צ צ undo החול וצ ל להשקשקיף על צ שועת החול וצוק הכורכ usar, שהגן על ע ע מכ מכnder מכון ה ה ש ש ש על ע מכ מכ מכ צnderd כ ל ש ש ש ש ש על ע ע מכ מכ ל ל לprresse עם השביל תוכלו ללכת אל חוף הסלע – חוף סלעי יפהפה. ???? במקום לטבול, הביטו על עמודי השיש האופקיים שנעוצים בחומה. אף על פי שהם מזכירים קני תותחים, לא ידוע מה היה תפקידם של העמודים באמת באמת. כאן תוכלו לסיים את הסיור, לשוב אחורה ולחתום את הסיור בחוף הים המוסדר.

איך מגיעים: פונים בצומת אשקלון מערבה לכיון הים ונוסעים ברחוב בן־גוריון עד סופופ. מגיעים לצומת טי ובו פונים שמאלה.

גן לאומי תל דור

באחד החופים respo ה ביותר של ש ש של בשטח של גן גן גן גן ב ב ב ב ב ב ב ב של של של גן − התל המרשים יושב על רכס כורכר בדרום חוף הכרמל. הרכס שמפרציו מושכים חובבי צילום מרחבי העולם, היה חומר הגלם של תושבים עוד מימי קדם. מאחר שהוא היה קל לחציבה, שגשגה סביבו עיר נמל עוד מתקופת הב engבundo עד לתק לתק עוד מתקופת הברונז acontece אם תנסו לדמיין, אולי תצליחו לראות ולשמוע את הספינות שעצרו במפרצים הטבעיים לאורך ההיסטוריה המפוארת.

Linha בתל דור יש מסלול הליכה קל שמתחיל במבואה. עם השביל המוסדר הולכים מערבה עד שמגיעים אל שביל הרכס. השביל לוקח אותנו בסמוך לקו החוף, אל נקודת העניין הראשונה – מפרץ ציורי עם בריכות מים קטנות שמשמשות בית למגוון דגים.

גן לאומי תל דור (צילום: וסי אוזן, רשות הטבע והגנים)

בעבר פעלה באזור הבריכות תעשייה שלמה שהפיקה את צבע הארגמן. מכאן ממשיכים עם השביל אל שרידי המקדשים הרומיים. Respo מכאן השביל עולה אל קצה הרכס, ואל נקודת תצפית מרהיבה, שממנה ניתן לראות את שרידי הנמל העתיק, הלגונה הכחולה של חוף נחשולים והאופק האינסופי. אחרי שתנשמו אוויר צלול ותיהנו מהנופים הקסומים, תוכלו לשוב על עקבותיכם בחזרה אל הרכבים.

איך מגיעים: מכביש 4 פונים מערבה לכיוון קיבוץ נחשולים. חולפים על פני הכניסה לקיבוץ וממשיכים צפונה בדרך עפר נוחה לכיוון בית העלמין של נחשולים. מנקודה זו עוקבים אחר השילוט.

גן לאומי חוף פלמחים

על שטח של כ־221 דונם משתרע גן לאומי חוף פלמחים. החוף הוכרז לפני כ־20 שנה, ואפשר למצוא בו את אחד מהתלים המרשימים בארץ. בין נקודות העניין של הגן נמצא חוף ים בתולי, רכס כורכר ושרידים של עיר– הם.

???? מהקופות פונים דרומה על שביל (600 מטר) שמוביל למצוק של יבנה־ים. המצוק הוא למעשה סלע גדול שיוצא מהים בחלק הדרומי של הגן. הסלע הוא שריד מהעיר העתיקה. עיר שמתוארכת לתקופה הכנענית התיכונה. ???? לא הרבה מכירים את סיפורvioder

מהסלע אפשר להמשיך עם השביל (צפון) על אש המצוק, כך שתוך כדי הליכה ניתן ליהנות מהנוף של צ צ צ נ נprח ליהנות מהנוף של צ צ צ צ נ לpringu. חוץ מנופי החוף, כדאי שתשימו לב לצמחייה הייחודית שגדלה על המצוק. על הרכס צומחים בין היתר קריתמון ימי ונר הלילה החופי. בכלל, אי אפשר לא להתרשם מפלאי הטבע בשלב זה. ????

גן לאומי חוף פלמחים (צילום: משה פישרגן )גן לאומי חוף פלמחים (צילום: משה פישרגן )

וכפי שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, העושר של הסלעים אומר אושר של בעלי חיים ימיים, אז אל תתפלאו אם תראו אחד מהם משוטט לו. בשלב זה תוכלו להחליט אם לחזור על עקבותיכם או שמא לרדת להליכה לאורך החוה לאורך החוה. אם תבחרו באופציה השנייה, דעו שההליכה תוביל אתכם בין היתר אל סוללה קדומה שנמצאת בחלק הצפוני. גם כאן ניתן לטפס על הסוללה וליהנות מנקודת תצפית נוספת.

איך מגיעים: מכביש 4 פונים במחלף גן רווה לכביש 4311 לכיוון פלמחים. Linha

גן לאומי ושמורת טבע חוף גדור

בין גבעת אולגה למכמורת מחכה לכם הגן הלאומי ושמורת טבע חוף גדור. Respo. האתר הארכיאולוגי הבולט בשמורה הוא תל גדור. התל נמצא על ראש מצוק בגובה של יותר מ־30 מטר מעל חוף הים. במדרון המזרחי והצפונ judנ של תל מצאו הארכיאולוגגים שברי כלי חרס המעידים על על יוב מתקופת ב ח ח עדntas da
בראש התל נמצאו גם שלושה נדבכי אבן של מבנה מאבני כורכר מסותתות. בקרבת המבנה נמצאו שברי חרסים, חלקם מהתקופה הביזנטית ותחילת התקותה האס. ההערכות הן שהמבנה שימש כמגדל שמירה.

המסלול שלנו מתחיל ברחבת החנייה של חוף גבעת אולגה. מכאן נצא דרומה אל תוך השמורה. ההליכה היא בסמוך לקו החוף ועל גבי הרכסים. שימו לב, בניגוד לאתרים אחרים, כאן תוכלו לבחור באיזה מadar ????

חוף ותל גדור (צילום: יעקב שקולניק)חוף ותל גדור (צילום: יעקב שקולניק)

Linha במרחק דקות הליכה ספורות מהמבנה מגיעים אל תל גדור. כשאתם מגיעים לפסגה, היו ערניים, כי יש סכנה אמיתית של התדרדרות ונפילה. מהתל אפשר להמשיך עוד דרומה אל ה”מפרץ הסיני” – מפרץ קסום ושקט. מכאן, אחרי שתיהנו מהנוף, השקט והטבילה, תוכלו לחזור חזרה.

איך מגיעים: כניסה דרומית: ממחלף ינאי פונים למכמורת. חולפים על פני הכניסה למכמורת וממשיכים צפונה עוד כ־300 מטר לרחבת החניה; כניסה צפונית: רחבת החניה של חוף אולגה.


Source: Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!