אלו הסיבות שהופכות את אאודי RS3 למכונית כל כך נחשקת

אפתח בווידוי, טרם אפרט על מבחן הדרכים שעבר עליי בסוף השבוע האחרון. אילו ה ה לי ה א אnder, המון, ו ו ו anas אפורה או אדומה, עדיין לא החלטתי.

−R ה ה בחנון בחניה ה משפחתי משפחת משפחתיndas
כמעט חודש, מאז נחתו תמונות אשאשונות שלה מחניון respo. היא נחתה בתצורות סדאן (ארבע דלתות ותא מטען מרווח) וספורטבק (חמש דלתות) עם אותם נתונים טכניים והבדל של כ־18 אלף שקלים (אאודי RS3 Sportback החל מ־460 אלף שקלים).

רק כדי לעשות קצת סדר: RS3 היא ממשפחת ה־A3, המשפחתית פרימיום, שבשנים האחרונות קיבלה מנוע 1.5 ליטר שהפך אותה לאופציה ספורטיבית פושרת, ולכן ישנן גם גרסאות S3 ואאודי RS3, שמאפשרות ביצועים לחובבי הנהיגה המהירה והעצבנית.

RS3 היא בעלת עיצוב אאודי ספורט קלאסי ויפה, בלי דרמות מיותרות. יש בה לא מעט אבזור ספורטיבי, ספוילר אחורי וקדמי, קליפרים בצבע אדום, חבילת עיצוב הכוללת סמלי RS, מקרני לוגו RS לרצפה עם פתיחת הדלתות הקדמיות וחישוקים עם עיצוב ספורטיבי בצבע אפור פלטינום בקוטר 19 אינץ’.

הצבע הירוק של רכב המבחן שקיבלתי כובש, ואין עין שתפספס אותו. החזית והגריל respo. הפנסים בעלי איתות דינמי, וחתימת אור מקבלת את פני הבאים בכל פתיחת דלתות במופע אורות מרשים, שבו מוצגים התווים RS-3 ודגל של אאודי ספורט. בשורה התחתונה: היא נראית מצוין.

תא הנהג והנוסעים מזמין ואיכותי. במרכז הקונסולה מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 10.1 אינץ’, שבו לוח מחוונים, מערכת שמע עם עשרה רמקולים, מפתח חכם, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורי שליטה, חבילת תאורה פנימית מורחבת, מושבי ספורט קדמיים חשמליים עם תמיכה לגב תחתון, ריפוד עור שמשולבים בו סמלי RS, סאן־רוף פנורמי נפתח ועוד.

אודי RS3 ספורטבק (צילום: יצרן)

הרכב הספitante Linha אם אתם חובבי וחובבות visכב ספורט קטנים, respo.

ואכן, הענענין המרכזי ברכב הוא respo. מהצלילים ועד ההרגשה, עד שלמי אכפת מצריכת הדלק. זהו מנוע גרגרן וחזק מאוד, שמניע את האאודי RS3 וגם את האאודי TT RS, והוא בין המנועים האהובים ביותר על הגרופים של היצרנית פולקסווגן ושל מותג אאודי.

הנתונים מרשימים למכונית משפחתית קטנה, שזכתה כבר בתואר “המשפחתית המהירה ביותר בייצור סדרתי”. הספק המנוע הפועם בה כ־400 כ”ס המושגים מ־5,600־7,000 סל”ד, והמומנט המרבי הוא 51 קג”מ בטווח של 2,250־5,600 סל ד. נתון התאוצה מ־0 ל־100 קמ”ש הוא 3.8 שניות, 0.3 שניות מהר יותר מהדגם היוצא. אתם יכולים למד למדוד זאת, בעזרת אפשרויות respo ו ו ו anas

המהירות המרבית היא 250 קמ”ש. תיבת ההילוכים, שעשתה עבודה טובה בלי להרוס למנוע את העבודה, היא תיבת S-tronic בעלת שבעה הילוכים. למרבה המזל והפלא, ועל אף התקנות המחמירות נגד פליטת מזהמים בכלי רכב, אאודי לא הולכת לוותר על המנוע הזה , (שנכון להיום עומד על דירוג זיהום מרבי של 15 מתוך 15), ולטובת כל אוהדיו ולטובת המותג, תשקיע כסף רב בלעדכן אותו ולהשאיר אותו רלוונטי ברכבי הספורט הבאים שלה.

פורשה 911 (צילום: יצרן)פורשה 911 (צילום: יצרן)

מערכת ההנעה הכפולה, הנעת ה־quattro הידועה של אאודי, היא בעלת דיפרנציאל אחורי אקטיבי, המפחית תת־היגוי ומאפשר ביצוע “דריפטים נשלטים”. המתלים, מתלי RS ספורטיביים, כוללים בולמי זעזועים מתקדמים. מערכת ההיגוי כוללת טכנולוגיה שמאזנת ומסייעת להיגוי מיטבי בכל מהירות שהיא (היא מכונה “היגוי פרוגרסיבי”), ומצבי הנהיגה יהנדסו לכם כל צורך: מצב נהיגת מסלול, מצב הנעה אחורית ועוד הגדרות אישיות מפורטות לבחירה של צלילי המנוע, תחושת המתלים, ההיגוי וכו’. לי אין בעיה עם התחושה הטכנולוגית־רובוטריקית משהו שאופפת את הנהיגה ב֪ הנהיגה.

בהיבט הבטיחות הורגש חסרונן של ־ ה־ 360 הידועה ומערכת בלימ acontece מה שיש זה מערכות מתקדמות מקוריות, כמו ניטור מרחק מלפנים ובלימת חירום אוטוננ undo מע מע מע anas

בשורה התחתונה: אאודי RS3 מספקת הרבה כוח ומהר ועולה במעלה ההילוכים היטב. היא יציבה ומגרגרת, מהירה, משתפת פעולה עם כל תמרון ובעיקר מרחיבה את החהיבהחהיבהחהיבהחהיבהחהל


Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!