דיווח: תובעים פדרליים בודקים אם טראמפ טיפל לא כשורה בחומר מסווג

חשד נוסף נגד הנשיא לשעבר: תובעים פדרליים בודקים אם נשיא ארה”ב לשעבר דונלד טראמפ טיפל לא כשורה בחומר מסווג, כך דווח היום (חמישי) ב”ניו יורק טיימס”.

לפ לפ לפ לפnder ד לפי הדיווח, התובעים respo Respo

בימים respo התובעים הוציאו זימון למנהל הארכיונים והרישומים הלאומיים להשיג את קופסאות המסמכים המסווגים, כך לפי שני האנשים המכירים את הנושא, שדיברו בעילום שם בגלל החקירה המתנהלת. הרשויות גם הגישו בקשות לראיונinto

החקירה מתמקדת בגילוי של הארכיון הלאומי בינואר לפיו בתום כהונתו של טראמפ הוא לקח לביתו באתר הנופש מאר-א-לאגו קופסאות מהבית הלבן שהכילו מסמכים ממשלתיים, מזכרות, מתנות ומכתבים. לאחר שהארגזים respo.

על פי ההערכות, המסמכים המדitante החקירה מתמקדת כיצד עשו המסמכים את דרכם לבית המגורים, מי ארגם אותם, האם מישהו ידע שחומרים מסווגים מוציאים בצורה לא נכונה מהבית הלבן וכיצד הם אוחסנו בסופו של דבר במאר-א-לאגו, לפי בעל ידע בנושא, שגם דיבר בעילום שם.

Linha Respo

דובר משרד המשפטים סירב להגיב. ???? נציגיו של טראמפ לא הגיבו לבקשת תגובה.

לעתים רחוקות מובאים אישומים בחקירות על טיפול במסמכים מסווגים. אבל משרד המשפטים עורך אותם בדרך כלל כדי לקבוע אם מידע רגיש מאוד נחשף כדי שקהילת המודיעין תוכל לנקוט באמצעים כדי להגן על מקורות ושיטות.

חקירה ב-2016 על הילרי קלינטון בנושא דומה הקשורה לחשבון הדוא”ל האישי שלה הסתיימה מבלי שהיא הואשמה. ובמקרה של טראמפ, אמרו מומחים משפטיים, לנשיאים יש את היכולת בזמן כהונתם לבטל את הסיווג של כל מידע שהם רוצים, מה שמסבך עוד יותר כל תביעה אפשרית.

המסמכים המסווגים המדוברים נחשבים לרשומות נשיאותיות לפי החוק הפדרלי. בגלל ההבחנה הזו, עורכי הדין של טראמפ קיבלו הודעה על בקשת משרד המשפטים, מה שנותן להם את ההזדמנות לחסום את שחרורם על ידי פנייה לבית המשפט כדי לבטל את הזימון. לא ברור אם עורכי הדין הגיבו.

בשנה שעברה, עורך דינו של טראמפ פנה ללא הצלחה לבית respo

ההסתערות על בניין הקפיטול (צילום: רויטרס)

השאלה כיצד טיפל טראמפ בחומרים ובמסמכים visגישים שקיבל כנשיא respo ידוע שהוא קרע פיסות נייר רשמי שנמסרו לו, ואילץ את הפקידים להדביק אותן בחזרה, כי זה לא חוקי להשמיד רשומות נשיאותיות. בנוסף, ספר שעתיד לצאת בקרוב מאת כתב “ניו יורק טיימס” מגלה שצוות בית respo. הם לא ידעו את הנושאים או התוכן של המסמכים.

חקירת המסמכים המסווגים מוסיפה לשורה של בעיות משפטיות שטראמפ עדיין מתמודד עם 15 חודשים לאחר שעזב את תפקידו. תובע מקומי באטלנטה חוקר האם הוא ובני בריתו הפריעו באופן בלתי חוקי לתוצאות הבחירות של ג’ורג’יה 2020, והתובע הכללי של מדינת ניו יורק חוקר את הכספים של החברה של טראמפ.

למרות תפקידו של טראמפ בסיוע להסתה של האספסוף שהסתער על הקפיטול ב-6 בינואר ומאמציו האחרים לשבש את הספירה והאישור של הבחירות, עד היום לא הייתה כל אינדיקציה לכך שמשרד המשפטים החל לבחון כל אשמה פלילית שיכולה להיות בעניינים האלה.

אבל מה לכ ת אבל אבל אבל מ מ מ מ מ gre ההחלטה להתקדם בחקירה של המסמכים המסווגים עלולה למשוך את המחלקה עמוק יותר לתוך המתחים הפוליטיים במדינה. חקירות כאלה נמשכות בדרך כלל לפחות שנה, מה שמציב אותה על נתיב של פוטנציאל לסיים אותה באותו זמן שטראמפ רץ שוב לנשיאות.

כדי שתובעים יוכיחו עבירה פלילית בטיפול לא נכון בחומרים מסווגים, סביר להניח שהרשויות יצטרכו ראיות המראות שהאדם המדובר עבר במודע ובכוונה על החוק. במקרה הזה המשמעות respo


Source: Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!