הבית האופטימי: עיצוב מתחיל בסידור נכון

“הבית שלנו הוא במידה רבה שיקוף של עצמנו, ואם אנחנו חיים עם עוד אנשים, הוא כמו בבואה של המשפחה שאנחנו – עניין פרטי שחשוף לעין כול. יש את מי שנולדו מסודרים, אבל אנשים שלא נולדו “סדרנים”, לא למדו בשום מקום לסדר.

???? תנועה יוצרת תנועה, זכרו את זה. ברגע שמתחילים לסדר, אפילו משהו קטנטן, יותר קל להמשיך משם. אני יודעת על עצמי שכשקשה לי להתניע, אם אני מכניסה את הדברים ליומן כמשימה, יש סיכוי דיר סביומן שהם יקרו. לכן אם אני רוצה לאתגר את עצמי ולהכין לי מרק (בשבילי להכין מרק זה אתגר) או לצאת להליכה קצרה בשכונה, אני מכניסה ליומן שלי “מרק” וגם “הליכה”. לכן אני ממליצה – הכניסו לכם ליומן משבצות קטנות של “סידור עומק”, זה עוזר להכניס את פעולת הסידור לתוך המערכת ומגביר את הסיכוי שבאמת תצא לפועל.

אני מציעה להתחיל במשהו קטן, משהו שלא יהיה קשה להתחייב אליו, שדורש מעט זמן, ובכל זאת מאפשר להתנסות בכל שלבי הסידור.

עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)

אחסון הוא אגרנות בתוך ארון

הרבה אנשים חושבים שהבעיה שלהם היא שאין להם מספיק מקומות אחסון בבית, שאם רק יקנו עוד ארון או עוד שידה או יתלו עוד מדף – בעיית הבלגן תיפתר. אבל כמעט בכל המקרים הבעיה היא לא מעט מדי מקומות אחסון. הבעיה היא מספר החפצים הגדול.

כדי לעשות סדר אמיתי, צריך להיפרד מחפצים, לשחרר אותם. זהו הבסיס של כל העניין, לכן אני חוזרת עליו שוב ושוב (אני מבטיחה לחזור עליו עוד גם בהמשך).

להכניס חפצים לתוך ארון ולעוד ארון, ולמחסן, ולמחסן של ההורים שלכם – זה לא נקרא לעשות סדר. זה פשוט לשים את הבלגן בתוך ארון.
ואם לפרק את זה עוד קצת, זוהי למעשה דחיינות (אני לא מחליטה כרגע לגבי החפץ הזה) משולבת באגרנות (אני בעצם לא משחררת אותו), שלפעמים פירושה להעמיס על אחרים את הקושי שלכם.

הארגזים האלה ששמתם אצל ההורים שלכם? גם הם לא צריכים אותם שם.

עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)

יותר חשוב לזרוק מאשר להחליט איפה לשים את הדברים

המשימה הכי גדולה שלכם בלעשות סדר היא להיפטר מחפצים. שאלות כמו “איפה אני אשים את זה?”, “האם במגירה הזאת או בארון הזתהלאיזהיל?” או “אין ל בכלל סלס סלסילות, אולי אקפוץ למקס סטוק לרכוש לי כמה” – כל אלה הן respo

זה הזמן להתחיל לאמן את שריר קבלת ההחלטות. בהתחלה הוא קצת מקרטע, אבל מתישהו העסק מתחיל להתחמם, ואתם תראו שפעולת השחרור של החפצים מתרחשת במהירות engשח י י אתם אתםntasחשת במ במ respo. זה כמו “שוונג” של ר ר ר אם אם פתאום נעצור או אם דעתנו תוסח, יה קש קשה מאוד לחז לחזור אליו. לכן השאלה “איפה לשים” היא פחות חשובה. אם אתם linha תמיד אפשר להזיז אחר כך את תכולת respo כרגע, בשלב סידור העומק respo.

מה זה אומר להתחיל בקל ובקטן?
Respo אם תרגישו שהצלחתם, יבוא לכם להמשיך ולעשות עוד”.

הבית האופטימי.  מתוך הספר (צילום: רוני כנעני)הבית האופטימי. מתוך הספר (צילום: רוני כנעני)

5 המלצות לסידור נכון של הבית

1. מה לעשות עם הפריטים הישנים? לרבים מהפריטים שצברנו יש ערך סנטימנטלי רב עבורנו ואנו מתקשים להיפרד מתקשים להיפרד. אנחנו נוטים להאמין שבבוא העת, מי מבני המשפחה שלנו יעשה בהם שימוש. Respo הפעילו שיקול דעת ובחנובחנ מה באמת קרוב לליבכם וכדאי לשמור, לעומת מה שבלוי ואינו בר תיקון.

2. איך למיין מסמכים? הכלל פשוט: תדפיסי בנק ומשכורות כן, חשבונות לא. אם linha לאחר שלוש שנים, ניתן בהחלט להשליך אותם אל פח מחזור הנייר. לעומת זאת, הבנקים גובים כסף נפקת הנפקת הצהרות על חשב החשבון שלכם, לכן מ מוטב לשמלשמ לשמ על מ מ שב לצמצם לצמצם לצמצם מ מ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ לשמ מצב מצב מצב מצב מצב מצב חשב חשב חשב חשב חשב חשב חשב חשב חשב חשב חשב שלכם שלכם לכן לכן לכן מ מ מ מ לשמ לשמ ntos ????

3. מה לעשות עם ארון מלא בבגדים ישנים? “המכה הקשה” ביותר נופלת על הבגדים שכבר לא מתאימים לנו – בין אם בגלל המידה או בין אם בגלל הסגנון – אנו שומרים מתוך תקווה שביום מן הימים משהו ישתנה (בהם, או בנו). כלל האצבע הפשוט אומר שאם חלפה יותר מחצי שנה ולא לבשתם בגד הבגד, סביר שכבר לא תלבשו אות יות יותת.

4. איך לסדר את המגירות? מגירות הבית הם ממלכתם של חלקי האלקטרוניקה והכבלים השונים. אלו, עטופים בניילונים קטנים או משוחררים ומסובכים זה בתוך זה. כמו כן, כל המטענים והמחברים שאנו מלקטים, מוצאים את בד בדרך כלל דחוקים לתוך מגירה ללא דורך. לכן שמרו רק את מה שתקין ומתאים למוצרי האלקטרוניקה שברשותכם.

5. מה לעשות עם כלי מטבח ותבלינים בארונות? במשפחות רבות נשמרים סטים שלמים של סירים לגיבוי, תבניות וסכו”ם שמעולם לא נפתחו. לכן סידור הבית תמיד כרוך במידה מסוימת של חרדה שמא יזרקו בשוגג פריטים חשובים. אך יש לזכור שמרבית כלי המטבח ניתנים לרכישה בקלות ובמחיר זול יחסית, כך שאין טעם לאגור פריטים שישבו בארונות או בבוידעם ללא כל דורש. מוטב לשמור רק את מה שהנו בעל שימושי וכמובן בעל ערך. גם בארון התבלינים כדאי לעשות סינון, תוקפם של רוב התבלינים פג בתוך כשנתיים, כולל תבלינים טחונים ועשבי תיבול מיובשים. לאחר מכן, הם מאבדים מטעמם העז, Linha

שירלי אבנון קרייזל היא מעצבת פנים ומסדרת בתים ובעברה מרפאה בעיסוק ומנחת קבוצות פסיכודרמה, מחברת הספר “הבית האופטימי”. ענבל שחם-גליק היא הבעלים של חברת “בא – לי סדר”


Source: Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!