התיקון לחוק הכניסה לישראל עבר לקריאה שניה ושלישית

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה: חברות תעופה יעבירו פרטי נוסע לרשות האוכלוסין וההגירה טרם עליית הנוסע לטיסה, לצורך ייעול תהליכי ביקורת הגבולות

שער הכניסה לנתב”ג. צילום עוזי בכר

ועדת הפנים והגנת הסביב respo. כ כ anas במידה ובבדיקות המקדימות יימצא כי אדם אינו מורשה להיכנס לישראל או לצאת ממנה, קצין ביקורת הגבולות יהיה רשאי להעביר על כך הודעה לאחראי על כלי ההסעה ובהינתן ההודעה יהיה על האחראי להימנע מלהוביל את הנוסע לישראל או ממנה. מטרת הצעת respo.

בעקבות הערות חברי הכנסת ונציגי החברה האזרחית להצעת החוק נקבע כי הסמכות של קצין ביקורת הגבולות להורות למוביל שלא להעלות לטיסה נוסע שלדעת ביקורת הגבולות לא רשאי להגיע לישראל, תוגבל לגבי כניסתו לישראל של אזרח ישראלי או של תושב, כמשמעותו בחוק מרשם האוכלוסין או של בעל רישיון לישיבת ביקור המאפשר לו לעבוד בישראל זמנית בשכר, שהוא בעל אשרת חוזר. בנוסף, הוגבל השימוש במידע ונקבע כי המידע ישמר ברשות האitante −R ק קובעת כ נ נ נ נ ק נ נ נ נ נ נ נ gre אדם מס מס מס מס נ נ ק נ נ נ נ נ gre אדם מס מס מס מס נ נ נ נ נ נ gre אדם מס מס נ נ € Sentשות respo

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: במישור הבין־לאומי התקבלו בשנים האחרונות כמה החלטות במועצת הביטחון של האו”ם ולפיהן על המדינות החברות באו”ם להקים מערכות נתונים API – מערכות המכילות את הנתונים המופיעים בדרכון או במסמך הנסיעה של הנוסע, לרבות שם הנוסע, אזרחות , סוג מסמך הנסיעה, מספרו ותוקפו, וכן נתונים לגבי חברת respo בהחלטות אלה אף נקראו respo לפי אתר האינטרנט של ארגון חברות התעופה הבין־לאומיות – IATA ,יותר מ־70 מדינות מחייבות את חברות התעופה להעביר אליהן נתוני API ועוד מדינות מתכננות להטיל חובה כזו.

נוסעים נכנסים בנתב”ג. צילום עוזי בכר

נוסף על כך, מדינת ישראל מחויבת לסטנדרטים בין־ לאומי שנקבעו באמנת תע לסטנד לסטנד תע בprם לא לאוממ שנקבע שנקבע שנקבע באמנת תע תעופה הבין־לאוממ לא ש ש ש ש ש ש שעל שעלופ שעלופ שעל שעל שעל שעל באמנת באמנת שעל שעלnder בפרק respo במסגרת עדכון נספח 9 שנכנס לתוקף בפברואר 2018, מחויבת כל מדינה respo

ממסמך שנכתב לבקשת יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח”כ וליד טאהא, ע”י מרכז המחקר והמידע של הכנסת לקראת הדיון בהצעת חוק הכניסה לישראל (תיקון מס’ 34), עולה כי מתחילת שנת 2022 נרשמו 6,167 סירובי כניסה של זרים לישראל, 5,206 כניסות סורבו מהסיבה של מניעת הגירה בלתי חוקית ו -961 כניסות סס חו מו מומ מות בות ס מ מprב ש ב שלvens שר ב ח ו ו landSב ש ח ו ו ו מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ מנ ס ס סוב של מנ מנ ס ס סוvis de 5,206 של מנ מנ ס ס סוvis de 5,206 של מנ מנ מנ ס ס ס סvida של מנ מ מנ ס סvida של מנ מנ מנ ס ס סvidaro מספר respo בשנת 2019, השנה המלאה האחרונה טרם פרוץ מגפת הקורונה, נרשמו 23,247 סירובי כניסה של זרים לישראל, מתוכם 22,206 כניסות סורבו מהסיבה של מניעת הגירה בלתי חוקית והיתר (1,041) מהסיבה של בטחון הציבור. באותה שנה נכנסו לישראל בסך הכל 4.119.837 זרים.

בין ינואא 2017 ל -31 במא במא במא במא במאund 2022 respo באות acontece יוצאי הדופן מהבחינה הזאת היו סירובב כניסות של ז זרים אזי סרח בריטנ כנוצ של זundo אזרח סרח בריטנ ברח של אזרח אזundo בטח ברח ברח ב סרח בundo ב ברח בundo של אזרח אזundo של אזרח אז אזרח אז אז ס gas כנ סvida גם בקרב מסורבי הכניסה שהם אזרחי ארצות respo במסמך מצוין כי יש להניח כי בשנים 2020 ו-2021 הסיבה המרכזית לסירובי הכניסה הגבוהים בשל בטחון הציבור/הסדר הציבורי היו בגלל הגבלות הקורונה הנכללות תחת קטגורית סירוב זו.

כתובת מקוצרת לכתבה זו: https://www.ias.co.il?p=126322

Source: IAS by www.ias.co.il.

*The article has been translated based on the content of IAS by www.ias.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!