טויוטה משיקה את חשמלית הבכורה שלה – ה-BZ4X, בטוחה ונוחה מבעבר

BZ4X. משמעות ה־BZ היא BEYOND ZERO, אפס זיהום, אפס פליטת מזהמים. הדגם הראשון בסדרת הדגמים החשמליים שלה, שנושאת את השם BZ, הוא ה־4X. אבל זה לא אומר שהיא תפסיק לייצר דגמים היברידיים או פלאג אין. ה במקב במקב לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמל לחשמלund כל עד של של ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ט ‘

את הנהיגה הראשונה ברכב החדש עשינו בדנמרק, שם נוכחנו שלחיות “ירוק” זה לא רק להואיל בטובנו להפריד אשפה או לרדת מכלי רכב שדירוג הזיהום שלהם הוא כשל משאית קטנה – אלא גם להגיע למצב שבו אחוז רוכבי האופניים לא נופל מאחוז הנהגים, כאשר לשניהם נתיבים סלולים Linha מה שנקרא, מִחזור בכיף.

במבט visאשון, bz4x מזכירה קרוסאוברים אחרים: חזית “אטומה” שמבadar אך מעמ מעמיק, בכל הקשור לעיצוב פנים, טויוטה עשו עבודה טוב respo. תא הנהג נראה ייחודי עם קונסולה מרכזית מודרנית עם מתגים גדולים, פתח למשטח טעינה לנייד, גלגלת להעברת הילוכים ומסך מולטימדיה גדול, צבעוני והייטקיסטי בקצה הקונסולה.

BZ4X, מבט מבפנים (צילום: יצרן)

מול מושב הנהג הגה קטן ולוח מחוונים קטן, שמזכירים מאוד מכוניות אירופיות אירופיות אירופיות. לוח המחוונים רק בגודל 7 אינץ’. בתנוחת ישיבה גבוה, ההגה מסתיר שליש ממנו, וגם כשמורידים את הגה למטה, המצב משתפר ק ק במעט. את ההערה הזו הספקתי כבר להעביר במעמד זה לנציגי טויוטה אירופה.

הנסיעה ב־ bz4x נוחה להפליא, הרכב משכך מהמitante בדרך פגשנו במהמורה גדולה, שאליה הגענו במ acontece בידוד הרעשים לא רע, על אף שבכבישים בינעירוניים, מעל 100 קמ”ש, נכנסו רעשי רוח. מצד שני, בקופנהגן נושבות רוחות חזקות.

???? נהגתי בגרסת ההנעadar הכפולה, awd (4×4), הכוללת שני מנועים חשמלום קדמ קדמ אח אח שנ ם ל־ ל־ ל־ של של של של של של מנ מנ מנ חשמל חשמל חשמל חשמל חשמל חשמל חשמל חשמל חשמלכ חשמל של חשמל חשמל חשמל חשמל חשמל שנבג בג בג בג בג בג gas בג בג בג בג בג gas בג בג בג בג בג בג gas בג בג בג בג בג gas בג בג בג בג בג gas בג בג בג בג בג grest ה שנ מנ מנ מנ מנ מנ שנ שנ שנ מנ שנ מנ שנ מנ שנ שנ חשמל חשמל שנ בג בגpt “ש בתוך 6.9 שניות.

קיבולת הסוללה היא 71.4 קילוואט שעה, עם טווח נסיעה מוצהר של 460 קילומטר, וטווח ריאלי של 410 קילומטר, נתון יפה אף הוא. בגרסת ההנעה הקדמית הטווח המוצהר הוא מעל 500 קילומטר, וטווח ריאלי של טרלומ טרלומ טרלומ טרלומ טרלול ט׾׾של ט׾׾. נהגתי זמן קצ קצ אפש אפשרות ה”נundo זה נוח ויעיל.

בגרסת ההנעה הכפולה של הרכב מוטמעת מערכת X-MODE, פרי שיתוף הפעולה של טויוטה של ​​טויוטה של ​​טויוטה. השתיים חלקו טכנולוגיות משותפות, וסובארו הביאה לשיתוף הפעולה את מערכת הנסיעה המוצלחת שלה בנסיעה בשטח, שעברה שינויים ושיפורים והוכנסה אחר כבוד לרשימת מערכות הנהיגה ברכב החשמלי החדש של טויוטה. Respo לא דבר של מה בכך כשמדובר ברכב חשמלי.

מערכת המולטימדיה טובה ונוחה להפעלה, בעלת מסך מגע בגודל 12.3 אינץ ‘עם קישוúde לוח respo למושב הנהג אופציות כיוון חשמלי ולנוסע שלצדו כיוון מכני. יש אפשרות חימום למושבים respo, בקרת אקלים דו־אזורית, משטח טעינה אלחוטadu, מצלמות respo

ב־ bz4x חבילת בטיחות חדשה, Toyota Segurança Sense 3.0, הכוללת −Rחב של מע מערכת קדם־התנגשות לזיהו כל כל מע קדם־ קדם־ קדם־ קדם־und של ת מע קדם־ קדם־ קדם־ gas קדם־ מלפנ כל כל קדם־ קדם־ gas הדגם מגיע עם מערכת סיוע פרואקטיבי בנהיגה, המספקת לנהג חיזוי מכשולים וסיוע בהאטה, מערכת סיוע ליציאה בטוחה מהרכב לאחר חניה ומערכת לעצירת הרכב במצב חירום, הכוללת מצלמה לזיהוי מצבו של הנהג.

טעינה אטית ביתית מ־0 ל־100% סוללה תימשך כ־19 שעות; טעינה אטית ציבורית כ־10 שעות; וטעינה מהירה עד 30 דקות לכ־80% סוללה.
טויוטה נמצאת כבר בשלב הבא של הביונד זירו – המימן, ומשקיעה הרבה זמן וכסף בחשיבה על ייצור והפקת חשמל ממימן, ודרכי אחסון ואפסון מימן. כל עולם הרכב נמצא במרוץ אחרי המימן, ויצרנית שלא תצליח להדביק את הפער בנושא הזה תהיה בבעיה.

נכון להיום, טויוטה עצרה את ההזמנות לרכב החשמלי הייעודי הראשון שלה, אחרי 1,000 הזמנות שהתקבלו בתוך זמן קצר, כדי שתוכל לעמוד באספקה ​​שוטפת ללקוחות. ח חודש כבר יגו 100 מכוננ אש כבundo, ל־ 100 respo.

מחירים: טויוטה BZ4X הנעה קדמית – 230 אלף שקלים; טויוטה BZ4X הנעה כפולה – 250 אלף שקלים.

חדשות ואירועים

סקודה פאביה, הסופר־מיני האירופית הפitante פאביה תוצע עם מנוע 1.0 ליטר והספק של 110 כ”ס, ומנוע בנפח 1.5 ליטר עם 150 כ”ס. היא ארוכה ורחבה יותר, כמו גם נתון בסיס הגלגלים שלה, מה שישפר את מרחב המחיה נ הנוסעים. נוספו לה מערכות בטיחות ואבזור נוחות. מחיר הפאביה מתחיל ב־114.990 שקלים (אמבישן) ועד 134.990 שקלים עבור רמת הגימור Monte Carlo.

סקודה פאביה (צילום: יצרן)סקודה פאביה (צילום: יצרן)

חברת מכשירי תנועה משיקה את סוזוקי S-CROSS החדש, סוזוקי קרוסאובר (בצילום למטה), בגרסת הנעה קדמית או כפולה, הכוללת מערכת היברידית קלה באמצעות סוללת ליתיום־יון במתח של 48 וולט, לצד מנוע טורבו בנפח 1.4 ליטר. Respo ארבע גרסאות/ רמות גימור, החל מ־139.990 שקלים.

כלמוביל משיקה דגם חשמלי שני ממותג ג’נסיס, המצטרף לג’נסיס Electrified G80 והראשון שמבוסס על פלטפורמת ההנעה החשמלית הייעודית של היצרן. Respo שלוש גרסאות הנעה חשמליות, ארבע רמות גימור, בטווחים 460־517 ק”מ, החל מ־295 אלף שקלים (רמת פרימיום, מנוע חשמלי אחד), ועד 439 אלף שקלים (רמת אולטימייט ספורט, שני מנועים חשמליים).

מותג חדש נולד: נחתם הסכם בין יצרנית הרכב הסינית CHERY (צ’רי) לבין קרסו מוטורס, יבואנית רנו, ניסאן ודאצ’יה לישראל. קרסו תייבא ותשווק בישראל, כבר במהלך השנה הנוכחית, מגוון רחב של דגמי CHERY, דגמים ממונעי חשמל ובנזין, בדגש על דגמי קרוסאובר. Visכב Chery ישוקוקו בישראל באולמות תצוגה עצמאו שיוקדשוקדשו לפעילות המותג, בנוסף למערך דיגיטלי חדשני.


Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!