מסע אל התרבות והעבר של נורמנדי ובריטאני – צרפת

תרבותות של צ צומחת בעיקר מהסביבה הפיזית מ מ מ anas ביקור בחבלי respo

קדמה להיסטוריה הפרה-היסטוריה. ההתפתחויות שלפני שהאנשים למדו לכתוב ולתעד את מה שמתרחש, וחלק זה מיוצג יותר מאשר בכל מקום אחר בקצה הדרומי של המחוזות שבהם אנו מטיילים היום. אנחנו מתחילים את המסע במחוז קרנאק (Carnac) שבדרום בריטאני שממנו נמשיך הלאה וצפונה, מחוז ששדותיו זרועים במנהירים ודולמנים, מבני אבן קדומים מאבנים במשקל רב (מגליטים) שנבנו בידי התושבים הקדמונים למטרות קבורה ופולחן.

בבוא הזמן כאשר צמד היוצרים אודרזו וגוסיני (Uderzo et Goscinny) יכתבו את סדרת הקומיקס אודות אסטריקס ואובליקס הנלחמים ברומאים בעת העתיקה, הם ימקמו את הכפר שלהם לא הרחק מכאן, בהמשך החוף באזור ארמוריק, מוקפים ביערות, חזירי בר, ​​מחנות צבא רומאיים וכמובן דולמנים ומנהירים .

האנשים שחיו כאן באותה תקופה הם הגאלים, שבטים הודו אירופאים לוחמים וקשי יום, שהתמודדו עם אקלים לא קל, עם בעלי חיים טורפים, עם פולשים ועם שבטים שכנים. בש בשprטוט ביערות שנותרו בנורמנדי ובריטאני linha

דולמן פרה היסטורי בבריטאני (צילומים: שאטרסטוק)

הפלישה לגאליה

התקופה הרומאית טורפת את הקלפים, כאן כמו במקומות רבים אחרים. השבטים respo, −Rדנ ו ופש ו ו anas הוא חוצה את הרוביקון, פולש לגאליה, היא צרפת של היום, מביס את מנהיג הגאלים ורסינגטוריקס (Vercingetorix) ומגיע אל נורמנדי כאשר הוא בדרכו לתעלת לה מאנש שאותה יחצה ויפלוש לבריטניה.

הצרפתים של היום גאים בשורשים הללו, ופעמים רבות ניתן לפגוש בצרפת את הביטוי Nos Ancêtres les Gaulois: אבותינו הגאלים, יש גם מסעדה בשם הזה במרכז פריז, אבל התרבות של היום במחוזות אלו נובעת יותר מההשפעות של האימפריה הכובשת מאשר של הנכבשים. Respo

היום צרפת היא אחת המדינות היותר תחוקתיות ומסודרות בעולמנו, ושורשי המשפט הצרפתי והסדר שהוא מייצג מצויים בארגון של האימפריה שהובא הנה בידי הלוחמים ומפקדיהם, וניהלו כאן את החיים במשך מאות בשנים.

מאז ועד היום בריטאני ונורמנדי הם אזור חשוב ומשגשג. אלה מחוזות מישúde האזור גם קרוב יחסית לפריז מה שהופך אותו לנגיש לפעילות, לאנשים ולכסף . כן, היום קוראים לזה Localização.

בשדות respo Normanda) של משק החלב שממנו נבנה הבישול המקitante כן, האדם הוא תבנית נוף מולדתו.

בהמשך הדרך, בימי הביניים, כאשר האימפריה הרומאית מתפרקת והפולשים הברברים תופסים את מקומה, גליה כבר הפכה לFrance, והמחוז שממנו הפליג יוליוס קיסר אל אנגליה מקבל את השם של הכובשים הנורמנים, הויקינגים מהצפון שבאים אליו לפשיטות של שוד. הם פולשים גם אל האי שמעבר לתעלה, האנגלים מאוחר יותר חוצים אותה ופולשים אף הם, ונורמנדי ובריטאני, הקצוות המחודדים של צרפת החודרים אל תוך תעלה לה מאנש, הופכים לאזור מחלוקת בין צרפת לאנגליה, מלחמת מאה השנים.

כשאנו ממשיכים צפונה לאורך respo אלה ערי חוף מבוצרות, ימי בינימימ gre, שמרכזן צפוף בבנינ בבנanas

היום מקסים לטייל בהן ולסעוד במסעדות שמול הים המגישות פירות ים, אך הן עדות לכך שהאזור היה פעם זירת לחימה, שבה האנגלים, שנהדפו מהיבשת בידי צבאותיה של ז’ן דארק, מנסים לפלוש ולפשוט והערים מוקמות ומבוצרת בדיוק על מנת למנוע זאת. הפחד של פעם הוא היופי של היום.

נמל HONFLEUR, נורמנדי

נמל HONFLEUR, נורמנדי

העת החדשה הגיעה

המציאות מתפתחת, העת −R מגה מגיעה: המשטרה משליטה סדר, הצבא מבסס את − נכנסת יציבות, מופיעות טכנולגיות שמסייעות לכך, ספינות respo

כל אלה מאפשרים לרמת respo לאנשים יש זמן פנוי, כסף פנוי, מוקמים בתי פאר הידועים כשאטו, צומחת תרבות של פנאי ואיתה האמנויות, ובמאה ה-19 מגלים את האזור הזה הציירים האימפרסיוניסטים.

אלה היו, בחלקם לפחות, בנים למשפחות אמידות שהחזיקו בתי כפר ממערב לעיר הבירה ולשם יצאו לא פעם בני המשפחה שפנו לציור על מנת למצוא פינות חמד שיש בהן משחק של אור וצל. אנחנו כבר השלמנו את מרבית המסע שלנו שהחל בקצה הדרומי, אנחנו עכשיו בסביבה שבה פעלו ציירים דוגמת מונה ומאנה באתרים ציוריים שבראשם הגנים שבז’יברני (Giverny) שמככבים באחדים מהציורים היותר ידועים של האסכולה.

לצד האמנויות מביאה המודרניזציה למחוזות שלנו גם את המלחמה. לאחר כיבוש צרפת במלחמת העולם השניה הופכים הנאצים את החופים של מחוזות אלו לביצורים אימתניים הידועים כהחומה האטלנטית, באחוזות שבפנים הארץ שוכנו הקצינים שפיקדו על הגנת האזור, ובחופים של צפון נורמנדי גם נערכה הפלישה של בעלות הברית, מבצע אוברלורד, הדי-דיי.

בונקר גרמני ממלחמת העולם השניה בנורמנדי

בונקר גרמני ממלחמת העולם השניה בנורמנדי

הפלישה לנומנדי 1944

הפלישה לנומנדי 1944

Respo זה גם טיול בזמן, לאורך אלפי שנים: זה שמטייל היום במחוזות הללו של מערב צרפת פוגש את הבבואה של ההיסטוריה: יערות עצי האלון והדולמנים, ערי החוף המוקפות חומות, בתי השאטו וחופי הנחיתה, וטועם ממה שהצמיח הטבע הנדיב של המישורים הפוריים ומרובי הגשם. התיירות של עידן השפע והפנאי מביאה לכאן מבקרים מכל העולם. הם באים למען המפגש עם ההיסטוריה, הם נהנים מהמפגש עם המציאות שהצמיחה אותה באזורים אלו.

——————

טל רשף – לשעבר חוקר respo adar מרצה בחוגי בית בנושא תרבויות העולם (https://intelectual.co.il/lectures/world-cultures/), ועוסק ביעוץ, הרצאות ופיתוח בתחום העסקים במדינות המערב (https://intelectual.co.il/markets/west//)


Source: כתבות – מסע אחר by www.masa.co.il.

*The article has been translated based on the content of כתבות – מסע אחר by www.masa.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!