נפתלי בנט : “אם הערבות ההדדית תיפרם, אויבינו יפגעו בנו”

מדינת ישראל מתייחדת הערב (שלישי) עם זכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה במאות טקסים שייערכו ברחבי הארץ. בבו ד ד לבנ לבנ ב gas לבנ לבנ ב ב בב gress. נפתלי בנט, יו”ר הכנסת, מיקי לוי וראש עיריית ירושלים.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, פתח באומרו: “מכובדיי, בסוף שנות ה-80 ובשנות ה-90, צה”ל ישב בדרום לבנון על מנת לייצר רצועת הגנה שתמנע מהמחבלים לפגוע בתושבי הצפון. כל פעם שנכנסנו ללבנון ידענו בדיוק למען מי אנחנו נלחמים. לפנינו, מצפון, האורות הצהובים של כפרי הלבנון, ובגבינו, מדרום, האitante בכל מוצב היה כתוב על שלט גדול: ׳המשימה: הגנה על תושבי הצפון׳”.

“היינו קבוצה לא-גדולה של לוחמים ומפקדים. גם אני, כמפקד פלוגה במגלן, נמניתי על אותה קבוצת חיילים. למלחמה הזאת, היומיומית, לא היה שם, אבל היה מחיר. טובי בנינו וחברינו שנפלו. לכל אחד מהנופלים היה שם, ומאחורי השם עולם ומלואו”, הוסיף.

  • מטס חיל האוויר 2022: מתי יעברו המטוסים מעליכם?

בהמשך, אמר רה”מ: “יש לנו צה”ל חזק, וארגוני ביטחון מעולים. שומר ישראל אינו נם ואינו ישן. אנחנו עומדים על המשמר מול האיומים הקרובים והרחוקים. כמי שנושא באחריות העליונה לביטחון ישראל, אני יכול לקבוע בבירור: כוחנו גדול מכוחם של סך כל אויבינו.

“אחיי ואחיותיי, מדינת ישראל שלנו היא הפעם השלישית שיש כאן מדינה יהודית ריבונית בארץ ישראל. בפעמיים הקודמות, לא צלחנו את העשור השמיני בשלום. זהו השיעור החשוב ביותר בהיסטוריה שלנו, ואני לא מתעייף מלחזור עליו. בפעם הראשונה, המדינה הראשונה שלנו, בימי דוד ושלמה, שרדה 80 שנה כממלכה מאוחדת וריבונית. בשנה ה-81, בגלל סכסוכים פנימיים, המדינה התפצלה לשניים, ואיבדנו לעד את מרבית העם שלנו, את עשרת השבטים. בפעם השנייה, בימי בית שני, ממלכת החשמונאים התקיימה כ-77 שנה כמדינה מאוחדת וריבונית . לקראת סוף התקופה, שוב התקתק סכסוך פנוך קשה בתוכנו ו ו ו ו סכס ו בתוכנ ded ו ו ו undo ו בת בת undo ו בת בת undo ו ו בת ו anas

נפתלי בנט (צילום: מארק ישראל סלם)

וגם את מדינת החסות הזו איבדנו, בשלהי בית שני. בלהט הטהרנות והאיבה, יהודים שרפו זה לזה את מאגרי המזון, והביאו הל עצמה עצמה. איזה מחיר נורא שילמנו 2.000 שנה בגלות, בגלל שנכנענו לשנאת אחים. וכעת, ברוך ה’, זכינו להזדמנות שלישית. מדינת ישראל שלנו. אחיי ואחיותיי, לא תהיה הזדמנות נוספת. ???? ניתנה לנו הזדמנות לתקן את חטא שנאת האחים של אבותינו ולהיגמל מיצר הפלגנות שהחריב את עמנו”, אמר.

“ההחלטה היא בידינו. בואו נפיג את החרדות אחד מן האחר. נתמודד עם הטיעון, ולא עם הטוען. נקשיב באמת. נתווכח זה עם זה, אך לעולם, לעולם לא נשנא איש את אחיו. מעל לכל נזכור שאנחנו משפחה אחת, זו חובתנו כלפי הנופלים . זו גם חובתנו כלפי הדורות הבאים. מכובדיי, בכל יום, אני חושב על חבריי, על אחיי לנשק שנפלו. אני חושב עליהם הרבה, לא רק ביום הזכרון. לפעמים, בתוך רגע יפה – בת מצווה לבת של חבר, טיול בהרי יהודה, בזמן נסיע acontece נעמת לי מאד ‘ – המילים הללו מתוך קינת דוד, והכינוי’ אחי ‘על חברו, מלווים אותנותנ עד ה ה ה ה ה על. משחר הציונות, דרך מלחמת respo. ביום זה כולנו מחבקים את המשפחות אשר איבדו את היקר להם מכל. מתוך קדושת respo ז שא מתוך געג קד למ למ שא מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת מת למ שא gre, למ שא שא שא מת מת מת מת מת שא שא gre, מת מת למ שא שא שא שא שא שא שא שא שא מת מת למ שא gre, למ שא שא שא שא מת מת מת מת למ שא gre, למ למ שא שא שא שא מת מת מת מת למ למ gre,

יו”ר הכנסת, מיקי לויאמר: “הערב יתחיל לרדת ואיתו תכנס כבכל שנה קדושת יום הזיכרון. עם ישראל יתייחד עם זכרם של הנופלים במערכות ישראל, הנרצחים בפעולות האיבה ויחבק את הפצועים שממשיכים לשאת צלקות בנפש ובגוף. עבורכם אחיי ואחיותיי למשפחת השכול, משפחה שלפני 32 שנים הפכתי לחלק ממנה , אין צורך ביום אחד כזה כדי לזכור. עבורנו החיים הם הזיכרון”.

“כל יום מביא עימו זיכרונות של אהובינו. כשאנחנו אוכלים עוגת גבינה שהוא אהב, כשאנחנו חולפים ליד בית הספר בו למדה, כשאנחנו רואים ברחוב את גבו של אדם שמזכיר לנו את אהובינו. פתאום זה מכה בנו. תמונה עמומה מימים אחרים, שמחים יותר. געגוע עז. תחושת החמצה. דקירה בלב. אנחה. דמעה. וככל שחולפות השנים, למרות שהזיכרונות מתעמעמים והולכים, הגעגוע רק מתחדד כתער ופוצע את הלב יותר. וככל שחולפות השנים, למרות שהזיכרונות מתעמעמים והולכים, הגעגוע רק מתחדד כתער ופוצע את הלב יותר. המחשבות מה ה plic קורה אילו.

מיקי לוי (צילום: מארק ישראל סלם)מיקי לוי (צילום: מארק ישראל סלם)

“לצערי הרב, גם השנה התרחבה משפחת השכול. אזרחים, חיילים ושוטרים נהרגו ונפצעו באירועי טרור שפלים. שוב ושוב ראינו כי המחבלים בני העוולה לא מבחינים בהבדלים בינינו. אהובינו שילמו בחייהם כדי שעם ישראל ימשיך לחיות בארצו”, המשיך יו”ר הכנסת והוסיף, “בואו נהיה ראויים להם. ביום הזה שבו עם ישראל כולו מתייחד עם הנופלים ועם הנרצחים, בואו נבטיח לעצמנו להיות שונים. לנהל את הוויכוחים בינינו בכבוד הדדי. מתוך ראייה של אחים לגורל משותף. מתוך נקודת ההנחה שכולנו רוצים את הטוב ביותר עבור מדינתנו. כי ככה הם היו רוצים לראות אותנו. מאוחדים.

???? אנו מצווים להמשיך ולפעול ללא ללאות כדי לשפר את רווחת חייהם ולוודא שיהיו טובים ככל האפשר. כי אנו כחברה חבים להם חוב מוסרי. זה מגיע להם. זה מגיע לנו. אנ אנ מתפלל שנזכ ל לומר השנה ושבובנ בנים אל גבולם-הדר גוֹלדין, אורון שאוּל, אַבֵרָה מָנְגִיסְטוֹ, respo.


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!