סובארו פורסטר מוכיח שוב שיש לו יכולות שטח אמיתיות

Linha למעשה, respo ה אחד מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל מכל € למרות צורתו הגמלונית בעבר – קצת סטיישן קצת מרובע – הוא נמכר במספרים יפים יפים יפים. הסחירות המטורפת שלו הפכה אותו לרכב פנאי מהמבוקשים בשוק היד השנייה. הדור החמישי שלו (Ske), שהוצג ב־ 2019, התבסס כבר על הפלטפורמה הגלובלית של סובארו, ולאחרונה הוא עבר מתיחת פניחת.

מבין ארבע רמות הגימור של פורסטר – Z ,X ,XS ו־SPORT – לקחנו למבחן את האחרון. השינוי הבולט ניכר ביחידות התאורה הקדמיות, שי mandingu ק ק שא שאר דגמי סובא שובא שundo. גם הפגושים השתנו וקיבלו צורה “קרבית” יותר, לרבות בתי נורות הערפל. מאחור פגשנו יחידות תאורה חדשות. פורסטר אומנם נראה עתה מנופח יותר, אך הצורה הכללית שלו נשמרה. ספק אם מישהו ברמזור ישים לב להבדלים. בו ג הגימור Sport יש גם פסיק קישוט כתומים־אדומים סביב respo. מסגרת שבכת הגריל והדלת האחורית מושחרות. גם חישוקי הסגסוגת בגודל 18 אינץ’ מושחרים.

פתיחת דלת הנהג חושפת פנים רכב מוכר, כמעט ללא שינויים ניכרים לעין, כשהמוטיב של הפסים הכתומים־אדומים חודר פנימה והם מופיעים בצורת תפרים בריפודים, בדשבורד, בידית ההילוכים ובתחתית ההגה. החוגה למצבי X, מצבי נסיעה בשטח, נצבעה אף היא בצבעים הנ”ל. איכות החומרים טובה, ולא מעט חיפויים רכים עוטפים את הדשבורד ודלתות הרכב. דיפון הדלתות בבד התואם לבד של המושבים הנאים ושילוב הבד עם העור נראה טוב. מושב הנהג גדול, חשמלי נוח וא ה ה את את ג ננ.

Linha Linha פתיחת וילון הסאן־רוף מעל נעשית ידנית. ליד מתג פתיחת הסאן־רוף מצאנו שני לחצנים לביטול מערכות הבטיחות, כמו סטייה מנתיב וביטול זיהוי רכב מלפנים. למה? למהנדסי סובארו פתרונים. ייתכן שנגמר להם המקום בשל כמות הלחצנים בדשבורד.

לוח המחוונים אנלוגי, כמו של פעם, עם מסך קטן במרכז לתצוגת מידע. תפעול המסכים לא אינטואיטיבי. מצאנו שני חיבורי USB עמוק מתחת לקונסולה עם גישה מעט בעייתית. טעינה אלחוטית? לא כאן.

מאחור המושבים נוחים, ויש פתחי מיזוג. Linha פתיחת דלת תא המטען החשמלי חושפת תא עצום בנפח 520 ליטר. עם קיפול המושבים האחוריים הוא מכפיל את גודלו. ברמת האבזור esport תקבלו גם כיסוי גומי להגנה על דיפוני תא המטען respo

סובארו פורסטר (צילום: יצרן)

לחיצה על כפתור ההנעה וצליל בשרני של מנוע בנזין נשמע. זהו שינוי מרענן מכלי הרכב החשמליים. בחרטום שוכן מנוע הבוקסר המוכר בנפח 2.5 ליטר. זהו מנוע אופקי עם ארבע בוכנות שעובדות זו מול זו. המנוע נמוך בתא המנוע, וזה תורם להורדת מרכז הכובד ולהעברת כוח יעילה.
למנוע הבוקסר 182 כ”ס המושגים ב־5,800 סל”ד, לא מעט סל”ד, ו־24.3 קג”מ ב־4,400־1,800 סל”ד. תיבת ההילוכים רציפה עם שישה הילוכים, וכאמור הנעה כפולה קבועה. לחיצה על דוושת Respo

Visעש המנוע respo בכביש המadar עם זאת, חייבים להודות שמדובר בצליל נעים לאוזנם של חובב judבב כב נ ונ acontece, כך שאין תלונונ. סובארו פורסטר מגיב יפה לכל לחיצה, והשיוט בו נעים. בזכות כיול מעולה של מערכת המתלים התחושה היא של “ריחוף”. תיבת ההילוכים טובה, אם כי יחסי העברת ההילוכים מתמשכים, כצפוי בתיבה רציה רצוי בתיבה רצבה. מזל שיש פה שיפטרים להעברת respo. כפתור si בהגה מאפשר מעבר ממצב ספורט מתון למצב חד, שנותן תגובות העברת respo.

Linha כביש מהיר הוא מקום מצוין לבדוק את מערכות הבטיחות: מערכת ההתרעה על רכב ב”שטח מת” חוצה בנתיב הנגדי עובדת מעולה והתריעה כשהיה צריך; Linha שמירת הנתיב עבדה מעולה והחזיקה את הפורסטר במרכז נתיב גם בעיקולים במהירות תלת־ספרתית.

מבחינתי, המערכת המצטיינת של ה־EyeSight היא מנגנון “זחילה בפקקים” שעובד מצוין ופעיל ממהירות 0, ובכך מונע את הצורך בגז־ברקס של הנהג בעת התקדמות בפקק ועושה זאת מצוין ובאופן אוטונומי.

המעבר מהכביש לשביל הגישה לשמורת פורה אינו מורגש כמעט בזכות כיול המתלים, ואנחנו מתחילים להיכנס למדundo למד למד אנחנ אנחנnder מתחיל לה למדרול כנ למד אנחנnder מערכת בקרת ירידה במדרון עובדת מצוין. פורסטר נולד לשטח מורכב יותר משמורה בזכות מרווח גחון של 22 ס”מ, הנעה כפולה ומערכת X Mode, שהופכת אותו לחיית שטח אמיתית. מערכת ההנעה מחלקת היטב את הכוח, ומי שכייל את המתלים לשטח צריך לקבל פרס נובל לכיול מתלים. פורסטר מתגלה בגדולתו בעיקר בעיקולים בשטח, כאשר שלדת הרכב ושאר המרכיבים מחזיקים היטב את הרכב. הרכב משייט בשטח, ואלמלא החשש מרוכבי אופניים שיגיחו פתאום, היינו מעיזים להאיץ מעט יותר.

Linha יש שני מצבים: שטח/בוצי ושלג, והפעלת מצב זה נוטלת את הפיקוד על מערכת ה־AWD, המנוע ותיבת ההילוכים, תפעיל מערכת בקרת מדרון ותשמור על קצב התקדמות מבוקר, שיסייע לנהג להתמקד יותר בהיגוי ופחות במערכות אחרות. בנוסף, במסך המידע מעל הדשבורד נקבל נתוני זוויות של הרכב בשטח. יהיה מעניין לבחון את המערכת בחורף, בשטח בוצי. למרות חוסר במיגונים פורסטר חצה מעבר גשר אירי בבטחה בזכות זויות גישה ded נט בבטח בזכוב ז של מעל מעל ג מvemicidade מ מעל ז זvemidão

בסיום נסיעת המבחן, עמדה צריכת הדלק respo ציון הבטיחות הישראלי עומד על 7 מתוך 8, אם כי דור ז ז ז מת מת אם אם כי דutador ד ד ד ע ע gas אם כ כ ד כ gas אם כ כ כ כ כ מת מת מת מת כ כ כ כ כ כ כ כ כ כ gre 7 על כ כ כ כ כ gas על כ כ כ כ כ כ gas על כ כ כ כ כ gre 7 על ע כ כ כ כ gre 7 ד ע ע ע ע על על על מת מת מת מת מת מת מת ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע 14.

לא בכדי פורסטר קיבל מקום של כבוד בקהילת נהגי השטח בישראל. מדובר ברכב שיכול לתת שיעור בשטח לשאר רכבי הפנאי שהם רק בכאילו פנאי שטח. בעולם החשמלי, פורסטר נחשב לרכב של פעם, עם עש מנ מנוע אמיתי שחודר לתא הנהג וצריכת דלק סבירה. ???? פורסטר esport, visמת הגימור הגבוה ביותר שנבחנה, מתומחר בכ־ 212,900 שקלים, לא כסף כסף, אבל גם לא תמ תמ תמורה. מי שמחפש רכב פנאי שטח שימושי עם הנעה כפולה ויכולות שטח נדירות בעולם שהולך ומתחשמל, ועל הדרך “הורס” מותגי שטח אמיתיים לטובת נראות וכאילו שטח, יבחר בפורסטר בלי שום היסוס. 
// ליאור אמסילי

חדשות ואירועים

חברת האוטו־טק הגלובלית Questar, משיק acontece לראשונה, יתאפשר שינוי תפיסתי בתחזוקת הרכב הנהוגה כיום, מכללית לחזויה ופרטנית, המותאמת לצרכיו ולמידותיו של כלי הרכב, הודות לשילוב בלעדי בין שתי טכנולוגיות משלימות של בינה מלאכותית (AI) וטלמטריה מתקדמת. טכנולוגגית Questar הוצגה לראשונה בישראל, בתערוכת אקומושן, אשר התקתקימה ב־ 11 במאי בגני התערוכ passo בתל אב אב אב אב gas אב אב אב אב אב gre.

קבוצת לובינסקי מכניסה את מהפכת הרכב החשמלי אל עולם כלי הרכב המסחריים, עם השקת שני דגמים חשמליים פופולריים בענפי הרכב המסחרי, סיטרואן ברלינגו חשמלי, E־BERLINGO (בצילום מימין) וסיטרואן ג’מפי חשמלי, E־JUMPY. השנ שנ צט שנ שנ שנ שנ שנ לג לגvisסא שנ שנ שנ לגundo שנ שנ שנ שנ לגvens סיטרואן E־BERLINGO במחיר: 178.990 שקל, וסיטרואן E־JUMPY משווק בשלוש גרסאקת, החל מ־264,שימ־264,שלוש גרסאקת, החל מ־264,שי.

סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)

Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!