על אף פיזור הכנסת: שר החוץ לפיד ייצא לביקור מדיני בטורקיה

שר החוץ יאיר לפיד מתכוון להגיע לטורקיה מחר כמתוכנן, על אף פיזור הכנסת הצפוי בשבוע הקרוב. גורמים באיראן טענו אתמול כי אנשי משמרות המadar “על סדר היום שלהם היה חיסולם של כמה מדעני גרעין”, אמרו באיראן. עוד דווח כי הם נעצרו לפני כחודשיים ויועמדו לדין בקרוב.

הערוץ הסעודי איראן אינטרנשיונל, המשדר מלונדון ומזוהה עם האופוזיציה האיראנית, דיווח כי שר החוץ האיראני ביטל את ביקורו בטורקיה שתוכנן להיום, מחשש שבאנקרה יוצגו לו הוכחות לניסיונות של איראן לפגוע בתיירים ישראלים. Linha

המדען מוחסן פחריזאדה (צילום: רשתות ערביות)

כל תקש תקשורת המזוהים עם האitante על פי הדיווח, המתנקשים ירו במהנדס ובשניים מעוזריו ונמלטו מהמקום. לדיווח לא צורף אימות ממקורות אחרים ולא הופיעו תמונות או תיעוד של זירת ההתנקשות, כפי שנעשה במקרים אחרים בעבר. איראן נמצאת בעיצומו של גל התנקשויות וחיסולים של גורמים בכירים בצמרת המדעית של המדינה.

  • לאחר ההודעה הדרמטית: איזו מפלגה מתחזקת, ומי לא עוברת את אחוז החסימה? | סקר

ראש הממשלה נפתלי בנט חשף כי בימים האחרונים סוכלו כמה פיגועים שתוכננו להתבצע על אדמת טורקיה וכי מספר מחבלים נעצרו במדינה, זאת בעזרת הפעילות המשותפת של כוחות הביטחון הישראליים והטורקיים ולנוכח החשש מפיגועי נקם נגד ישראלים באיסטנבול. בכירים בממשל ארה”ב אמרו לרשת CNN כי נראה שישראל “לוקחת את העניינים לידיה” בנושא איראן ומגבירה את הפעילות המודיעינית נגד תוכנית הגרעין שלה – בלי ליידע את הצד האמריקאי. גם סעודיה וגורמים נוספים לוחצים על ביידן להציג אסטרטגיה ברורה מול איראן.

זירת חיסול המדען האיראני (צילום: רשתות ערביות)זירת חיסול המדען האיראני (צילום: רשתות ערביות)

באיראן האשימו אתמול את ארה”ב בעצירת המשא ומתן על הסכם הגרעין, וטענו כי טהרן מוכנה להגיע “להסכם טוב” שיאפשר את חזרתה של וושינגטון להסכמות. דובר משרד החוץ האיראני סעיד חטיבזאדה אמר לעיתונאים: “אפילו היום אנחנו מוכנים לחזור לווינה כדי להגיע להסכם טוב אם וושינגטון תמלא את הבטחותיה”.

סוכנות רויטרס פרסמה אמש כי דוח סבא”א, שהועבר למועצת נגידי הארגון, מצביע על האצה בהעשרת האורניום במתקן הגרעין בפורדו. איראן מתכוונת להשתמש בצנטריפוגות מתקדמות מסוג אי.אר 6, שיאפשרו לה לעבור ביתר קלות לרמות גבוהות של העשרה. עוד דיווח הערוץ כי שר החוץ האיראני חוססי אמיvens עבדוללהיאן ו חוסר על נסיעה לטורקיה בעקבות הכוננננות לפיגועע לט משמ משמ בעקבמשמ בעקב בעקבות כוננ כוננ נסות לפוק לט בעקבוק בעקב בעקבות כוננ כוננ עלוק עלוק עלוק על נסיע נסיע נס נסוק על נסנס נס עבדוק עלוק על נסנס נסוק ווננ על נס נסוק על נס אמוק על על אמוק על על אמוק על על אמוק על בעקבוק ו ו חוס ו ו חוק ו ו חוק ו ו חוק ו ו ח nder עבד עבד עבד ולל ו עבד עבד עבד gre

לפי הדיווח, הטורקים תכננו להציג לעבדוללהיאן הוכחinto. בנוסף דווח כי בין משרד החוץ בטהרן לבין משמרות המהפכה שוררת מתיחות עקב ההחלטה לפגוע בישראלים כנקמה על חיסולים המיוחסים לישראל בשטח איראן, מה שעלול לפגוע ביחסים בין איראן לטורקיה – שבטהרן מייחסים להם חשיבות רבה.


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!