פסטיבל האביב של עמותת זמן גליל מערבי נפתח ביריד “טעם הגליל” ‏

דבר אחד יציב בעונת האביב ההפכפכה והוא פסטיבל האביב של עמותת זמן גליל מערבי, שנפתח ממש היום בפעם התשיעית, עם האירוע המרכזי: יריד טעם הגליל. היריד יימשך עד ל־28.5.

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו כ־40 אירועים שונים כמו סדנאות, סיורים והופעות, וכן הרבה שיתופי פעולה מסקרנים בין יזמי תיירות מקומיים, בהם סיור מודרך בעכו המסתיים עם טעימות יין במלון “האפנדי”, סיור בכפר המחול הבינלאומי בגעתון עם טעימות במבשלת בירה מלכה, או ביקור ביקב כישור, שיארח את מסעדת “לה פמפה”. בדקנו כמה מadar

יין וקפה בקיבוץ תובל

לג’נ נ שטרן, הבעלים ו ו ו ו ו ו ו jos הוא גם צלם חובב, שאת כמה מהצילומים האהובים עליו אפשר לראות מעטרים את קירות היקב, הוא נגר חובב, וגם את חלק מעבודותיו בתחום הזה ניתן לראות ביקב שלו, כמו למשל שולחן שהוא גילף בעצמו מעץ זית עתיק.

תחביב נוסף של שטרן הוא בישול. הוא הבשלן העיקרי בבית, וגם את התחביב הזה הוא מצא דרך לשלב ביקב שלו, בדוגמת ערבי קונספט שהוא מקיים מדי פעם, סביב אותו שולחן עץ שבנה. אחרי שכבר התקיימו כאלה בסגנון יווני וצרפתי, כעת מגיעה תורה של איטליה. בפסטיבל respo כמובן שכל מנה תלווה באחד מיינות היקב.

אישו קפה ויקב שטרן (צילום: עדי רונן )

בערב זה, לרגל הפסטיבל, יצטרף אליו גנאדי קוזקביץ, מדריך טיולים שבעקבות הקורונה פיתח את תחביבו ואהבתו הגדולה לקפה, ולצד המנה האחרונה בארוחה, יעביר סדנה על תולדות הקפה, על מאפייניו, טעמיו ועוד עובדות מרתקות על המשקה שרבים מאיתנו לא יכולים לפתוח את היום בלעדיו . כל זאת יקרה לצד משקאות קפה מיוחדים שקוזקביץ רוקח בעצמו.

ארוחה איטלקית, יין והרצאת אורח של אישו קפה ביקב שטרן: יום חמישי, 26.5 3:00.
Endereço: 320 שקלים.
Telefone: 0723957695.

קרוב לטבע במצפה מתת

“ככה נראה רחוב במתת”, מספרת לנו מורת הדרך כרמית ארבל בזמן שאנחנו צועדים על האדמה, בתוך מה שנראה יותר כמו ג’ונגל, עם עצי פרי מסביב, שמשלימים את תחושת הניתוק מהסביבה. נראה שהחיים במתת מתקיימים בקצב אחר. הילדים פה יודעים שהם יכולים לדאוג לעצמם, במרבית הנושאים. רק יוצאים מהבית ומיד נתקלים בעצי תות בר, לא פחות משבעה סוגים שונים של עצי תאנה ועוד שלל ממתקים מהטבע, שהילדים, ובואו נודה בזה – גם אנחנו, נהנים לנשנש כל היום. לא רק לקיבה הילדים יודעים לדאוג, אלא הם גם יספרו לכם איזה צמח עוזר לעצור דם במקרה שנפצעים, ואיזה עוזר במקרה שיש תולעים.

מ מ שעד לשלב ז ע ע ע לא שתכנע ל− אחרי שעבד מגיל 15 במיטב המסעדות בתל אביב, החליט צור לעזוב את העיר הגדולה, וכיום הוא מארח בביתו לארוחות יצירתיות, צבעוניות ומאוד טעימות, עם מנות שכנראה כמותן לא תטעמו בשום מקום אחר.

כרמית ארבל ואורי צור (צילום: אנטולי מיכאלו)כרמית ארבל ואורי צור (צילום: אנטולי מיכאלו)

כש כשיוצרים גן עדן ” – טיול עם כרמית ארבל וארוחת טעימות צמחונית של השף אורי צור במצפה מתת: יום שיש א 27.5, בשעור 9: 30 13:
מחיר לסועד: 165 שקלים כולל הדרכה ומפגשים.
Telefone: 0723971215.

מאיפה מגיעה הכנאפה

כולם אוהבים כנאפה, אבל כמה אנשים באמת יודעים איך מכינים אותה? ההכנה של הכנאפה עשויה להיראות קצת מסובכת למי שצופה בה לראשונה, בעיקר כשהמכינים הם בני משפחת קשאש מעכו, שמכינים כנאפה שרבים מגדירים אותה הטובה בישראל כבר ארבעה דורות. את העסק הקים חייר קשאש ב־1915, והוא פעל מתוך עגלה קטנה. בהמשך פתחו את החנות שקיימת עד היום, ומציעה 22 סוגי מתוקים שונים, וכמובן שלושה סוגים שונים של כנאפה.

בפסטיבל הם ייקחו את המבקרים אל אחורי הקלעים של החנות הוותיקה, שנמצאת בסמטאות שוק עכו העתיקה, יסבירו וידגימו כיצד מכינים כנאפה, וגם ייתנו טיפים בנושא לא פחות חשוב, איך מצליחים לעבוד יחד בעסק משפחתי, בלי (יותר מדי) מריבות. את המפגש מסי undo כמובן עם מת מת מת מת מת עם כ כ כוס קפה וכנאפה חמה וטריו, שלפני גע גע א כנאפ כנאפ חמ חמ anas

סדנה להכנת כנאפה בממתקי קשאש שבעכו העתיקה: יום שישי, 27.5, בשעות 15:00-16:00.
מחיר לאדם: 40 שקלים.
Telefone: 0723941153.

אומנות מתוקה

מפגש מתוק במיוחד בין שתי נשים יזמיות, נערך בין respo. השת שת בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט בסט € Respo ה מספרת שתמיד היה בה הקול הקטן הזה שקרא לה להתחיל ליצוúde היא למדה צורפות, ובעזרת ה plicדע ו ו ו ו ו ו anas

תינה ואורלי (צילום: אנטולי מיכאלו)תינה ואורלי (צילום: אנטולי מיכאלו)

תינה תמתיק את האירוע. Respo Respo את המלבי אפשר, כאמור, לקנות בחנות קטנה וקסומה בעיר שהקימה לאחר שהתגרשהתגרשהתגרשהתגרשהתגרשה. היא לקחה מחסן קטן שהיה בבעלות משפחתה, החלה לנקות ולשפץ אותו, ובתוך זמן קצר לא ניתן היה לזהות את המקום. המחסן המלוכלך הפך לפנינה מתוקה בעכו העתיקה, בית המלבי של תינה.

במפגש respo

על תכשיטים וממתקים עכואיים: יום חמישי, 26.5, בשעות 17:00-18:30.
מחיר לאדם: 110 שקלים, כולל טעימות של חמישה סוגי מתוקים עכואיים.
Telefone: 0723971187.

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי – 20־28 במאי. פרטים נוספים: אתר עמותת זמן גליל מערבי – www.westgalil.org.il


Source: Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!