קרובים ליציאה לפנסיה? אלו הצעדים לעשות זאת בדרך הבטוחה

פרישה מעבודה היא אחד המעברים והשינויים המשמעותיים בחייו של אדם. במועד הפרישה משחר מעס במ במ לע לע לע לע לע את את ח ח את את את משח לע gre את את את את משח gress את את שנ עב עב משח gas את את עב עב עב gress Linha ???? לכל החלטה שהוא יקבל תהיה השפעה ישירה על קצבת הפנסיה שלו, ומשכך גם על רמת חיים שלו ושל משפחתו בעתיד.

יש להבהיás: פרישה מעבודה איננה visק יציאה לגמלאות בגילים אשר קבע החוק – 62 ־ 65 לנשים ו־ 67 לגברים. גם אלה שרחוקים מהגיל הזה ושנמצאים, לדוגמה, בתקופת מעבר בין עבודות, צריכים חלט ו ב בund ש ש עב בתקund שר עב עב בתקund ש ש עב landSכ שר עב עב בתקvem פרישה מעבודה יכולה להיות גם בשל נכות או חלילה מוות. זאת ועוד: אנו רואים לא מעט מעסיקים במקומות עבודה שונים בארץ, המגיעים עם עובדיהם לסיכום על פרישה מוקדמת, תוך שהם מתחייבים להמשיך ולשלם את ההפרשות עבור העובד עד הגיעו לגיל הפרישה.

איסוף מידע מהמסלקה

מאחר שחלק נכבד מההחלטות שהחוסך מקבל בשלבים השונים, ובעיקר לקראת סיום עבודתו, הן אל־חזור ותהיה להן כאמור השפעה ישירה על חייו בהמשך, ישנה חשיבות קריטית לייעוץ ולתכנון של הליך הפרישה מהעבודה עם המקצוענים בתחום. את אלה ניתן לפגוש ב־ 15 מרכזי respo

“בפגו בפג anastra “השלב הזה כולל איסוף מידע מהמסלקה על הנכסים הפנסיוניים שלו וקבלת מידע נוסף מהלקוח שנוגע לו אישית, כמו למשל על מעסיקים קודמים, מצב בריאותי, הכנסות נוספות אם יש לו ועוד. אנו מנתחים את המידע ומציגים בפני החוסך את מצבו הפנסיוני. במקרים שבהם הפורש מקבל הצעת פרישה הכוללת מספר חלופות לבחירה, sentצוי מאוד להגיע לפגישה מקדימה ולבחון מהי adar


חוסכים את הטופסולוגיה

ניתוח התיק הפנסיוני והצגתו בפני החוסך מתמקדים, בין respo. זה כולל את בחינת הצרכים הפנסיוניים של כל לקוח לגיל פרישה, הצגת תחזית הכנסות עתידית ובחינת פתרונות והטבות מס ביחס למענקי הפרישה. ???? על פי ניתוח המידע הזה, החוסך יכול לקבל החלטות על אופן קבלת הכספים, כמו למשל כמה מהם הוא ר ר כקצב כמה כמ בסכ בסכהם ה חד־פעמ חד־פעמ חד־פעמpr.

“הפורש נדרש למלא שורה של טפסים למס הכנסה”, מחדדת חיון, “ואלה לרוב לא מובנים לקהל הפורשים. ולכן אנו מסייעים בהבנה ובמילוי הטפסים. אלה הם למעשה התוצרים של הפגישה הראשונה. בהמשך החוסך יוזמן לפגישת הייעוץ השנייה, לאחר שכבר נתקבלו ונבדקו האישורים הנדרשים ממס הכנסה, והיא תתרכז בעבודה שלנו מול הגופים והקרנות שצריכים לשלם לו שצריכית לשלם לו לשלםיםו.

מדובר בייעוץ לגבי כספי הפיצויים ובבחינת הקופות לפי רמת הסיכון שלהן, התשואות שהן נושאות וגובה דמי הניהול שהן גובות. חשוב להבהיר שאנחנו מתמקדים בחיסכון הפנסיוני של הלקוח, תוך ליבון צרכים ורצונות לפי צורכי כל לקוח. כלומר, אם יש לו הכנסה קבועה נוספת ממקור אחר, למשל הכנסה מדירה או משרד שהוא משכיר, ועל סמך עובדה זו הוא מעוניין לקבל יותר כספים חד־פעמיים, אנחנו כמובן ניתן דגש לצרכים האישיים שלו, תוך התייחסות להיבטי המס ולמאפייני המוצרים הפנסיוניים שלרשותו”.

ענת חיון, בנק הפועלים מרכז יעוץ חיפה (צילום: בנק הפועלים)

פגישת “קיבוע זכויות”

הייעוץ במרכזי הייעוץ הוא לגבי מגוון סוגי הפרישה כאמור, בין אם מדובר בסיום עבודה בגיל צעיר, ובין אם בפרישה מוקדמת או בפרישת גיל על פי חוק. לדברי חיון, “יותר ויותר נשים ממשיכות לעבוד עד גיל 67 מבלי לדעת שרבות מהן יכולות כבר בגיל הפרישה החוקי, 62־65, להתחיל לקבל תשלומי פנסיה, במקביל למשכורת שהן מרוויחות, וליהנות מפטור ממס על חלק מהפנסיה. אפשרות זו יכולה להיות נכונה גם לגבי גברים בגיל 67”.

פורשים לפני גיל פרישה על פי חוק ולקראת קבלת פנסיה חודשית, מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ הנקראת בז’רגון המקצועי “קיבוע זכויות”. באמצעות מילוי טופס של כנס הכנסה respo חשוב לציין כי גובה הפטור שניתן לקבל על הקצבה החודשית מחושב מתקרת הקצבה של מס הכנסה והוא משתנה מאדם לאדם, וכי גם החיסכון במס הנגזר מהקצבה הפטורה תלוי בגובה המס השולי של כל אחד ואחת.

לדברי חיון, במילוי הטופס חשוב לבחון את התיק respo. “בייעוץ אנו גם מסבירים את המשמעות של בחירת הפטור ממס ואת ההשלכות על כך. בנוסף, אם במהלך הפגישה הזו הלקוח חושש שתשלומי הפנסיה לא יספיקו לו להחזיק ברמת החיים שהוא ובני משפחתו התרגלו אליה – אם יש לו חיסכון פנסיוני נוסף, נבדוק אפשרות לקצבה נוספת כהשלמה לפנסיה שלו”.

ואז נפרדים.
“אבל זמנית, כי הליווי שלנו הוא מתמשך, והלקוח יודע שהוא יכול לבקש פגישת ייעוץ פנסיוני בכל שלב בחייו. גם אחרי שהוא פרש מעבודה, הוא יכול לתאם פגישה עם היועצים שלנו ולבדוק יחד איתם מה המצב הפנסיוני שלו, אילו סכומים נשארו לו ואיך אפשר להתאים אותם למצב בשוק ולמצבה respo כלכל אוכח של משפחת משפחתו.

חמש נקודות:

# חלק מהחלטות שיקבל respo

# הטפסים של כנס −R אה אינם ברורים בדרך כלל לפורש, והיועץ respo

# פו פundo ש מעבמעב מעב ס ס ס ס gre, זה נושא מורכב respo

# אחת ההחלטות החשובות של הפורש היא איזה סכום לקבל כקצבה ואיזה כהון, והיא צריכה להביא בחשבון גם את היבטי המס שחלים על כספי החסכונות.

# מעבר בין מקומות עבודה מחייב מעקב וטיפול בכספי הפיצויים שהמעסיר הקכש.


“מעריב” ובנק הפועלים בסדרת מדורים חדשה, שמטרתה לספק ידע וכלים להתנadar מדי שבוע, בשיתוף עם מקצוענים מובילים בתחומם, נציג ידע, כלים וטיפים להתנהלות כלכלית בתחומים שונים, ובהם ניהול תקציב משק הבית, השקעות, פנסיה ועוד, תוך סקירת המגמות הבולטות והחשובות בתחום.

בהווה ו ו ו ו ו ו edade הבנק אינו יועץ מס.


Source: Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!