2022: סיכום הערב הדרמטי במערכת הפוליטית

ישראל הולכת לבחירות: תקופה קשה עברה על הקואליציה, החל מיום הקמתה, כאשר רבים במערכת הפוליטית הרימו גבה לגבי יכולת ההישרדות שלה, נוכח חילוקי הדעות הבסיסיים בין סיעותיה. הערב (שני) הפור נפל. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד הגיעו להסכמה כי יעלו בשבוע הבא את הצעת החוק לפיזוúde סיכום הערב הדרמטי של המערכת הפוליטית, דקה אחר דקה.

הכנסת מתפזרת: בנט ולפיד סיכמו על קידום החוק; לפיד יכנס ללשכת רה”מ

סער על פיזור הכנסת: “חוסר אחריות הביא לתוצאה הבלתי נמנעת”; באופוזיציה ברכו

18:40: Respo מטעם הצדדים נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר שמוצו הניסיונות לי לאח לאח שמ שמ ק ק ק ק את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את את אתואל שמואל שמואל שמואל שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמוצ נוצ נוצ שמוצ נוצ נוצ שמוצ נוצ נוצ נוצ שמוצ שמוצ שמוצ שמ כ כ gas עם זאת, מקורביו של חבר הכנסת ניר אורבך Linha בנט הפנים והלך על המהלך הזה. זאת האמת״. ההחלטה התקבלה אצל בנט הבוקר ולאחר מכן הוא הודיע ​​ללפיד. השניים סיכמו על המנגנון ולאחר מכן הודיעו לראשי מפלגות הקואליציה שלא היו שותפים להחלטה.

נפתלי בנט, יאיר לפיד (צילום: REUTERS/Ronen Zvulun)

19:25: ההודעה הדרמטית תפסה את המערכת הפוליטית בהפתעה מוחלטת. שר המשפטים גדעון סער תקף: “כפי שהזהרתי – חוסר אחריות של חברי כנסת מסוימים בקואלאליצ ב חב מס מס מס מס בק gas בקבק בק בק בקנט בק מסנט מסנט בק מסנט מסנט מס מסנט מסנט מס מסנט מס מסנט מס מסנט מס מסנט מס מסנט מס מס מסנט מס מס מס מס מס gre של לת לת מס מס ח תקף תקף: כפ תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף תקף כפ כפ כפ כפ כפ כפ תקף תקף: שר הביטחון, בני גנץהצטרף אליו: “אנו חותמים respo.

19:30: מקורביו של רה”מ נפתלי בנט התייחסו להחלטה המשותפת עם שר החוץ לפיד ושפכו אור על עתידו הפוליטי. מקורביו של בנט טענו כי הוא ישקול את צעדיו וצפוי לקבל החלטות בימים הקרובים. כמו כן, מסרו כי כרגע סיעת ימינה תרוץ באופן עצמאי.

19:40: יו”ר ועדת הבריאות, חברת הכנסת עידית סילמן, פרשה מהקואליציה בחודש אפריל האחרון. מאז, עלו הדיווחים כי תקבל שריון בסיעת הליכוד בבחירות הבאות. במקביל, עלו הדיווחים כי גם חבר הכנסת ניר אורבך יקבל שריון במקום 19 ואף יקבל את תפקיד שר ההתיישבות. בעקבות כך, בליכוד הבהירו: “לנוכח המצב הנוכחי, רק סילמן תקבל שריון ברשהמהרשהמהרשהמהרשיה”.

נתניהו וסילמן (צילום: מרק ישראל סלם)נתניהו וסילמן (צילום: מרק ישראל סלם)

20:35: לפ לפ ע ע בנט בנט ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש ש שj ח לתקש לפ לפ ש ש ש ש ש ש ש itante בניגוד לאופוזזיציה, שהפכה את ביטחון ישראל לכלי פוליטי, לא − לא סכמת שש ששprקול פוליטיט anas הביטחון לא נפגע אלא התחזק. נגלה אחריות שיום אחד של נזק לא יגרם. במשפט שלמה של 2022, בחרנו להיות האמא ששומרת על הילד גם במחיר כבד”.

שר החוץ לפיד אמר בהצהרה: “יוצאים לבחירות, כאשר האתגרים שלנו כמדינה לא יכולים לחכות – יוקר המחייה, איראן, חיזבאללה, הכוחות שמאיים על ישראל להפוך אותה ללא דמוקטרית. המערכת הישראלית חייבת תיקון עמוק. אנחנו צריכים לחזור לאחדות ישראל, לא לתת לכוחות האופל לפרק אותנו, רק ביחד ננצח”.

אש האופוזזוזיצ בנימ נתנ נתנ נתנ gas על פ פ פ פ בנnder על פ פ בנור בנ נתנ בנופ בנ פ בנופ בנ נתנע בנ בנ nder על פ פוvis

21:24: ראש הממשלה לשעבר, יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו ערך גם הוא הצהרה לתקשורת, לאחר דבריהם של בנט ולפיד. נתניהו מסר: “אני מחוייב להביא עוד הסכמי שלום, אני משוכנע ויש לי סיבה לומר זאת, שיהיו עוד הסכמי שלום – ליהודים וערבים כאחד. אנשים מחייכים הערב משום שהם מרגישים שאנחנו נפטרים מהממשלה הגרועה בתולדות ישראל. זאת ממשלה שנכנעה לטרור, לסחטנות, איבדה את היכולת לשלוט בערי ישראל”.

22:00: ראש הממשלה היוצא הצליח לשבור שיא חדש, ולכהן כראש הממשלה עם זמן הכהונה הקצר ביותר בתולדות המדינה עם שנה ושבוע (נכון לעת כתיבת שורות אלה). בכך, שבר האחרון את שיאו של ראש הממשלה ה-10, אהוד ברק, שכיהן שנה ו־244 ימים. בדבד בד לבנט גם ממשלת של של ב בד לא ה ה ה ה − עם יציאת ברק לוועידת קמפ-דייוויד, פרשו מהממשלה גם מפלגות ישראל בעלייה, המפד”ל וש”ס, כשהן מותירות את הקואליציה רק ​​עם 32 חברי כנסת בלבד.


Source: Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!