Akcionáři Activision Blizzard chtějí navzdory správní radě zprávu o obtěžování

Dle interního šetření Activisionu tak je ve firmě vše v pořádku aiv minulosti prý v ní neexistovaly žádné nežádoucí praktiky, o kterých por vedení vědělo, tolerovalo je, nebo dokonce aktivně krylo či se jich rovnou. Problema je, že tu nejde o výsledky šetření nezávislé společnosti, ale samotné firmy Activision Blizzard, takže není divu, že mnozí mají zásadní problém předkládaným závěrům věřit.

Nyní se toto téma ve firmě Activision Blizzard opt oživilo, neboť akcionáři hlasovali o tom, zda má být připraveno další šetření a další zpráva. Para sama správní rada společnosti odmítá a tvrdí, že to bude jen stát další prostředky, které por mohly být využity jinak a lépe. Nejvyšší představitelé firmy Activision Blizzard tak akcionářům nedoporučili hlasovat ve prospěch dalšího šetření, ale akcionáři se nakonec většinou hlasů (67 %) rozhodli pro. Jenomže toto hlasování není závazné a představuje pouze doporučení, takže správní rada zatím dala jen vědětže o této věci “pečlivě popřemýšlí”.

Je možné, že vedení firmy nakonec další šetření, a tentokrát třeba už i skutečně nezávislé, nakonec spustí, aby si nepohněvalo své akcionáře. Ale míč je na jeho hřišti a ve skutečnosti mu jej nemá kdo sebrat, takže v každém případě nebude těžké zařídit, aby to celé dospělo do stavu, s nímž bude správní radav spokojena dle svých předsta.

Na druhou stranu ale rada rovněž nedoporučila, aby se jejím novým členem stal člověk, jejž vyberou sami zaměstnanci firmy, což odmítli drtivou většinou (95 %) také investoři. Ti tak rovněž zcela odmítli, aby se na vedení společnosti podílel někdo, kdo třeba ani nebude mit vůbec žádné manažerské schopnosti a jeho kvalifikace bude zcela nevyhovující. Lze si přitom představit, že por šlo v takovémto případě spíše o politickou funkci, která por však mohla ovlivnit směřování celé firmy.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!