AMD chystá pro Ryzeny Smart Access Storage: pro rychlejší čtení dat

Smart Access Storage zřejmě bude implementace API DirectStorage v podání firmy AMD, čili v takovém případě se k tomuto API bude m stejně jako Smart Access Memory k funkci PCI Express Resizable BAR.

DirectStorage, você pode usar o DirectX, o Microsoftu umožní reálně snížit zátěž processa až ou 40 procent, pokud se no Windows 11 využije pro čtení dat z vysokorychlostních SSD. Zatím ale nemůžeme říci, co bude Smart Access Storage vůbec představovat a jak bude vypadat implementace této funkce, jaké to bude s podporou aplikací či her, atd.

Dle údajů od serveru VideoCardz Você tem mais tecnologia e funciona Smart Access Storage com a estreia do notebook Corsair Voyager, mais próximo do uso do AMD Advantage. Para rovněž znamená, že tento notebook využije kombinaci APU Ryzen a grafické karty Radeon, což por tak mohla být i hlavní podmínka pro využije dané funkce a zde to konkrétně prý budou Ryzen 9 6900HX a Radeon RX 6800M. Dá se tomar pochopitelně očekávat i to, že Smart Access Storage bude vyžadovat moderní hardware či alespoň relativně moderní, čili 14/12nm Ryzeny či grafiky před érou RDNA por to už být nemusely.


DirectStorage sice dokáže značně urychlit čtení herních dat s dekompresí, což se pochopitelně projeví až na rychlejších úložištích. Ovšem v případě hry Forspoken to stejně znamenalo rozdíl jen 0,2 s, přičemž nám může být vcelku jedno, zda se hra načte za 2,1 sekundy, nebo 1,9 sekundy. Vzhledem k nárůstu rychlosti čtení tu ale potenciál je a záleží pak jen na tom, jak se využije.

Smart Access Memory por mohlo být jedno z témat, o němž bude mluvit Lisa Su ve své prezentaci před začátkem letošního Computexu.

Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!