Anglicania si menia posteľnú bielizeň raz za 4 MESIACE! A čo Slováci?

Ilustračný obrázok k článku ANKETA: Angličania si menia posteľnú bielizeň raz za 4 MESIACE!  A čo Slováci?

Viete, ako často treba prať posteľné obliečky? Robíte to ako Angličania alebo si dávate viac záležať?

Viete, ako často treba prať posteľné obliečky? Robíte to ako Angličania alebo si dávate viac záležať?

Ilustračný obrázok k článku ANKETA: Angličania si menia posteľnú bielizeň raz za 4 MESIACE!  A čo Slováci?

V Spojenom kráľovstve položili ľuďom jednoduchú otázku: Ako často si prezliekate a periete posteľnú bielizeň? Výskum na vzorke 2 250 ľudí priniesol prekvapivé výsledky.

Aj vám prebehlo hlavou, ako sú na tom Slováci?

Anglická lekárka krúti hlavou

Takmer polovica slobodných mužov uviedla, že svoje posteľné obliečky perie raz za štyri mesiace, pričom 12 % z nich priznalo, že k takémuto kroku sa odhodlá aj neskôr – teda vtedy, keď si na to spomenú.

Slobodné Angličanky skončili o čosi lepšie, 62 % si vymieňa a perie posteľnú bielizeň každé dva týždne. Ak si myslíte, že partneri v jednej domácnosti usínajú „v čistejšom“, musíme vás opraviť. Použitú posteľnú bielizeň hádžu do práčky každé tri týždne. Informavalo o tom BBC.

“Para naozaj nie je dobrý nápad,” ohodnotila výsledok anglickej ankety pre Radio 1 Newsbeat doktorka Lindsay Browningová, psicologička, neurovedkyňa a expertka na spánok.

Obliečky por sme mali meniť raz za týždeň alebo maximálne každé dva týždne, prízvukuje doktorka Lindsay Browningová.

Anglicania x Slováci

Pred časom sme upozornili na to, aké majú Slováci návyky počas sprchovania. Viac ako 2-tisíc ľudí sa v ankete pre Dnes24.sk otvorene vyjadrilo, Ako často sa sprchujete.

Não ako sme na tom ohľadom prezliekania posteľnej bielizne? Vymieňate ju každé 4 mesiace? Zahlasujte contra ankete!

Čo všetko nájdeme v posteli a pri akej teplote prať? Najdete na druhej strane!

Ako často prezliekate posteľnú bielizeň?

Mohlo por vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!