APU Mero je nejspíš jen další semi-custom variace na Van Gogh

APU Mero se objevilo jako čip pohánějící tzv. Fone de ouvido de realidade aumentada Magic Leap Demophon. Dez využívá operačního systému Android 10 a pracuje s rozlišením 720×920 pro každé oko. Předpokládá se, že půjde o další derivát vycházející z původního APU Van Goghtedy čtyři jádra a osm vláken architektury Zen 2 v kombinaci s 512 stream-processory architektury RDNA 2 a podporou přehrávání AV1 video.

Připomeňme, že APU Van Gogh mělo být vydáno na přelomu let 2020 / 2021 exkluzivně v rámci nové produktové řady Microsoft Surface. K tomu nedošlo, neboť manažer Microsoftu Panos Panay tyto plány seškrtal. AMD však měla v roadmapě atualizar APU Van Gogh nazvaný Crista do Dragão, Který cilil na rok 2022. Snad na jeho bázi vzniklo APU určené pro herní konzoli Steam Deck od společnosti Valve. Přestože konfigurace APU ze Steam Deck rámcově odpovídá APU Van Gogh / Crista do Dragãoříká má samotný Válvula Aerith.

Mero se tak stává již čtvrtým označením něčeho velmi podobného, ​​tedy SoC de ultrabaixa potência vhodného pro mobilní herní zařízení. Lze předpokládat, že stejně jako dosavadní verze i Mero bude operovat někde pod 10 watty, konkrétní nastavení bude na výrobci headsetu (lze očekávat cokoli mezi 4-15 watty, s ohledem na segment spíš dolní polovinu tohoto rozsahu).

Vzorky Mero dosahují asi o 10 % vyššího výkonu než integrovaná Vega APU Renoir.


Source: Diit.cz by diit.cz.

*The article has been translated based on the content of Diit.cz by diit.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!