Bauskas novadā ir visvairāk antīko auto uz hektāru / Diena


Muzeja īpašnieks, uzņēmējs Arnis Vējš stāsta, ka muzeja veidošana sākusies 1975. gadā, lai parādītu, kā dzīvoja un saimniekoja 1920. un 1930. gadu zemnieki. Šodien Arņa muzejā ir, iespējams, visvairāk antīko auto uz hektāru Zemgalē.

Muzeja lepnums ir restauratoru etalons, 1930. gada prédios. Tas 50 gadus bijis iemūrēts sienā, bet vēl šodien ir darba kārtībā un saglabājies teju 100% oriģinālā versijā. Buiks, kas savulaik pirkts Rīgā par 10 245 latiem, piederējis tieslietu pasniedzējam. Saimnieks ar to devies pie studentiem gan Latvijā, gan Parīzē un Berlīnē.

Bauskā sastopama arī 1938. gada pludlīniju BMW sporta kupeja, kas varēja attīstīt 125 km/h. Šis auto savulaik iegādāts Latvijā, bet kopuma pasaulē saražotas 179 šāda modeļa mašīnas. Muzeja saimnieks Paulam apliecina, ka konkrētais modelis nav atrodams pat BMW muzejā Vācijā.

Retums ir arī 1938. gada “Vairoga” pēc “Ford” licenças ražotais auto. 8 cilindros motora auto piederējis rūpnīcas direktoram un varējis sasniegt 135 km/h. Paulam ir iespēja sastapt arī savu vienaudzi, spēkratu “Pērse” – trauksmainu alumīnija sporta kupeju ar “Moskviča” motoru, kas būvēts no padomju laikos pieejamajiem līdzekļiem.

Vai mūsu namu sienās vēl palikuši kādi unikāli spēkrati un vai ir vērts atsākt autobūvi Latvijā, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Šajā “Ātruma cilts” sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. “Ātruma cilts” katru ceturtdienu skatāma arī “LMT Viedtelevīzijā” un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties “Twitter” sarunās art tēmturi #ĀtrumaCilts.


Source: Diena.lv by www.diena.lv.

*The article has been translated based on the content of Diena.lv by www.diena.lv. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!