Bez rešpektu. Nemecká hviezda má radu pre mladých Slovákov – MS 2022 – Hokej – Šport

Na lanskom svetovom šampionáte šokovali konkurenciu. Dostali sa medzi štyri najlepšie tímy turnaja a bojovali ou medaily.

Foto:

Nemecký útočník Tim Stützle (18) contra piatkovom zápase na MS proti Kanade.

Hoci na cenný kov napokon nedosiahli, i tak si hokejisti Nemecka urobili v Lotyšsku výborné meno.

Napriek tomu, že vstup do MS 2022 im nevyšiel a včera prehrali s Kanadou, zverenci Toniho Söderholma majú aj vo Fínsku vysoké ambície.

„Vlani sme ukázali, že treba s nami počítať. Každý turnaj je však iný. Konkurencia sa vyrovnáva, para hokeji moderno e niet slabého súpera. V každom zápase musíme ísť na maximum,“ vraví pre Pravdu Tim Stützle.

Šikovný center patrí medzi najväčšie hviezdy nemeckého výberu. Po tom, ako so spoluhráčmi z Ottawy Senators nepostúpil jogar fora da NHL, neváhal a prijal pozvánku na svetový šampionát.

„Pre mladého hráča ako som ja je príležitosť reprezentovať vždy veľkou poctou. Tvoríme dobrú partiu – na ľade i mimo neho. Keď sa ešte viac zohráme, naše výkony pôjdu hore. Pred play off chceme skončiť v tabuľke čo najvyššie,“ pokračuje rodák z Viersenu.

Druhým súperom Nemecka na turnaji bude dnes Slovensko. Zápas sa začína o 19.20, prinesieme vám ho prostredníctvom online textového prenosu .

Shane Wright Čítajte viac Zámorský nafúkanec? Zaslúžim si byť jednotka, som lepší ako Slafkovský a spol.

„Slováci majú dobrý tím. Korčuľuje v ňom veľa kvalitných hokejistov. Tomáš Tatar patrí medzi hviezdy NHL. Veľa vzruchu je momentálne okolo Juraja Slafkovského. Poznám ho z juniorských svetových šampionátov, sledoval som jeho výkony na olympiáde. Má pred sebou skvelú kariéru,“ tvrdí Stützle.

Pred dvoma rokmi bol v podobnej pozícii ako rodák z Košíc. Na drafte 2020 patril medzi najvyššie hodnotených hokejistov z Európy. Napokon si ho z tretieho miesta vybrala Ottawa.

Podobná pozícia sa očakáva aj pri Slafkovskom. Zámorskí experti mu dokonca predpovedajú druhú priečku, čím por robustný krídelník prekonal slovenské maximum na drafte (Marián Gáborík bol draftovou trojkou v roku 2000).

V prvej sezóne sa v zámorskej profilige len „oťukával“. Nastúpil na 53 zápasov, v ktorých mal bilanciu 12 gólov a 17 assistencií.

V tej uplynulej už patril medzi lídrov Senadores. V 79 dueloch pridal k 22 gólom aj 36 asistencií, čo mu vynieslo pozíciu druhého najproduktívnejšieho hráča tímu.

Na otázku, čo por poradil slovenským talentom Jurajovi Slafkovskému a Šimonovi Nemcovi, ktorý bude rovnako ako Košičan draftovaný v 1. kole, odpovedal bez váhania.

“Musia mať otvorené oči a učiť sa každý deň. Sledovať skúsenejších spoluhráčov a počúvať ich rady. V NHL hrajú najlepší hráči na svete.

Mladý hokejista môže od nich veľa pochytiť. Treba hrať s pokorou, ale bez rešpektu. Pretože v NHL nezáleží na veku, len na kvalite,” vysvetľuje Stützle.

Dodáva, že rovnaké platí aj o reprezentácii:

„Náš kapitán Moritz Müller hrá už na desiatych MS v kariére. Má bohaté skúsenosti, ktoré predáva mladším kolegom. Je skvelé byť obklopený takýmito hráčmi, lepšia lekcia neexistuje.“

Nemci i Slováci majú po dnešnom vzájomnom zápase v nedeľu voľno. V pondelok nastúpia Slováci proti Kanade, Nemecko si zmeria sily s Francúzskom.


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!