Bitcoin filho 10 ayın en düşük seviyesinde! Düşüş devam edecek mi?


Bitcoin’in fiyatı, iki varlık sınıfı arasındaki sürekli korelasyonun ortasında, kripto para birimi piyasasını da sarsan önemli bir hisse senedi satışının ardından yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

Bitcoin filho 10 ayın en düşük seviyesinde! Düşüş devam edecek mi?

8 de maio de 2022 itibariyle, Bitcoin 24 saat içinde neredeyse %4 duştü ve 24 Temmuz 2021’de kaydedilen 34.292 dolardan neredeyse on ayın en duşük seviyesi olan 34.602 dolardan işlem gördü.

4 Mayıs’ta Bitcoin, Federal Rezerv’in faiz oranlarını neredeyse yirmi yılın en yüksek seviyesi olan yarım puan artırma hareketinin ardından varlığın %6 artmasının ardından patlama belirtileri göstermişti. Bitcoin’deki sıçrama, daha geniş hisse senedi piyasasında bir ralli ile aynı zamana denk gelmişti.

Bitcoin’in bir yıllık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, volatilite, varlık 2021’in e yüksek seviyelerini geri almak için mucadele ederken, Bitcoin’in 2022 için dar bir aralıkta devam eden ticaretini vurguluyor. Varlık yaklaşık 68.000 $’a yükselmesi sonrası, artan enflasyon, Ukrayna’daki savaş gibi daha geniş piyasa faktörlerinden etkilendi.

Son düşüş, Bitcoin kritik destek seviyesini 37.500 dolarda kaybettikten sonra tetiklendi. Mevcut fiyat, daha fazla düşüş olasılığının olduğunun bir göstergesi ve bir sonraki olası nokta 30.000 dolar olabilir. Özellikle, Bitcoin’in yılın en yüksek noktası Ocak başında kaydedilen 48.000 dolar olarak kaldı.

Borsalardaki Bitcoin çıkışları kaydediyor

Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin hacmi 29 Nisan itibariyle 44 ayın en duşük seviyesine inmişti.

Özellikle, hafta ortasında Bitcoin fiyatındaki ani artış, piyasa uzmanlarının bir numaralı kripto para birimi için yeni bir kırılma öngördüğü belirtildi. Popüler kripto tüccarı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in daha da düşebileceğine dair yaygın beklentiyle birlikte varlığın yukarı doğru dönebileceğine inanıyor.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!