Bitcoin’in piyasa değeri 10 milyar dolar düştü! İşte nedeni


Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşadığı katliamdan kurtulmaya çalışırken, amiral gemisi dijital varlığının değeri, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) başkanı sonra Gary Genslerha’in aldçıkla darbaşkanı Sonra Gary Gensler’in aldçıkla.

Bitcoin’in piyasa değeri 10 milyar dolar düştü! İşte nedeni

Birkaç kripto sosyal medya kaynağının Gensler’in 27 Haziran’daki CNBC röportajındaki ifadelerini paylaşmaya başlamasından kısa bir süre sonra, Bitcoin’in ( BTC ) piyasa değeri yaklaşık 10 milyar dolar kaybederken, BTC fiyatı 21.000 doların altına düştü.

Bitcoin 24 Saatlik Piyasa Değeri. Kaynak: CoinMarketCap

SEC başkanı Gensler ne dedi?

Kaynaklara göre Gensler, CNBC’ye Bitcoin’in bir emtia olduğunu söylemek istediği tek kripto para birimi olduğunu söyledi. Bloomberg’in kıdemli borsa yatırım fonu ( ETF ) analisti Eric Balchunas, Gensler’in Twitter’da şunları söylediğini aktardı :

“Kriptoda çok fazla risco var ama klasik menkul kıymet piyasalarında da risco var. Fark, ilkinde dolandırıcılık ve manipülasyondan korunmak için herhangi bir kural veya açıklama olmamasıdır.”

Balchunas’ın da eklediği gibi, Gensler, şimdilik Bitcoin ETF’s olmayacağını doğruladı.

Onun açıklamalarına cevaben kripto piyasası, CoinMarketCap verilerine gore Bitcoin’in piyasa değerinden yaklaşık 10 milyar doları silerek tepki göstererek, 405 milyar dolardan 394 milyar dolara geriledi.

SEC e kripto (op) konumu

Bu arada Gensler, halkı bazı dijital varlık borsalarının aslında kendi müşterilerine karşı bahis oynayabileceği konusunda uyardıktan sonra SEC, kripto şüpheciliğinin ön saflarında yer almaya devam ediyor.

Finans analizleri ile bilinen Finbold, Haziran ortasında, SEC patronu hakkında, son piyasa düşüşünü endüstriyi daha iyi düzenleme ihtiyacının “aciliyeti” için bir argüman olarak kullandığını ve bunun “ yatırımcı korumasıyla ilmiş bir a.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!