BLIK nie działa. Spokojnie, para tylko awaria

Jeśli w osstatnich kilkudziesięciu minutach chcieliście skorzystać z BLIKa, ale kod się nie generuje, to nie jesteście sami. Problema mają niemal wszystkie banki.

Wpływają do nas zgłoszenia zaniepokojonych czytelników, że BLIK przestał działać. Informar ou awarii zaczęły się pojawiać również w serwisie Downdetector i dotyczą popularnych w Polsce Banków. Generowanie kodów BLIK ma nie działać m.in. w mBank, PKO BP, Pekao, Millenium, ING i wielu innych znanych instytucjach finansowych.

BLIK nie działa. Usługa zmaga się z awarią

Oficjalne kanały komunikacyjne BLIKa milczą, ale można się spodziewać, że w najbliższym czasie pojawi się oficjalna informacja dotycząca trwającej awarii. Jeśli zauważyliście, że nie możecie wygenerować kodu, musicie uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo kiedy usługa powróci.

Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej, tekst zostanie zaktualizowany.

Atualizado às 13:45

BLIK ponownie zaczął działać w bankach PKO BP e Pekao. Nie mamy jednak sygnałów, de usługa działała w pozostałych instytucjach. Serwis Downdetector wskazuje jednak, że liczba zgłoszeń zaczęła znacząco maleć, com możne oznaczać, że klienci innych banków również już mogą korzystać z kodów BLIK. Pojawiają się za to problemy z płatnościami u partnerów korzystających z BLIKa. Nie działa m.in. serwis płatniczy eblik.pl, z którego korzysta np. Pyszne.pl. Para tam przekierowywany jest użytkowników chcący zapłacić kodem BLIK.


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!