„Branduolinis lagaminėlis“: kaip būtų padėtas taškas žmonijos istorijoje

Kaip veikia branduolinių ginklų valdymo kontrolė JAV ir Rusijoje? Kas ir kaip turi teisę įsakyti šiuos ginklus panaudoti? Kaip būtų panaudojami garsieji „branduoliniai lagaminėliai“, jeigu tarptautinė įtampa pasiektų aukščiausią eskalacijos lygį? Ar egzistuoja legendinis didelis raudonas mygtukas, kurio paspaudimas reikštų Armagedono pradžią ir žmonijos pabaigą?

Kad „nekaukštelėtų“ para Kubą

„Branduolinio lagaminėlio“ idėja gimė šeštojo dešimtmečio Jungtinėse Valstijose. Praktiškai ši idėja buvo įgyvendinta jau septintojo dešimtmečio pradžioje. Tuomet, atsižvelgiant ç KARIBU krizės patirtį IR pamokas, taip pat dėl to, kad pagrindinėmis Branduolinių užtaisų nugabenimo ç priešo Teritorija priemonėmis tapo nebe strateginiai bombonešiai, o tarpžemyninės balistinės raketos, Tokio įrenginio poreikis išaugo, Raso habr.com.

Skrydžio laikas ir laikas, per kurį reikia priimti sprendimą dėl atsakomojo smūgio, smarkiai sutrumpėjo. Anksčiau ç ORA pakilusiai priešo lėktuvų armadai būtų reikėję kelių skrydžio valandų, S por Ta Laïka visi atsakingi asmenys būtų suspėję nusigauti, kur reikia, IR įsakyti, Kas priklauso, o dabar visiems Siems veiksmams būtų como Vos kelios dešimtys minučių.

Septintojo dešimtmečio pradžioje tarp JAV karo vadų buvo tokių, kurie, tarkime, atvirai ragino preventyviai „kaukštelėti“ per Kubą.

O tai reiškė, kad netikėto SSRS smūgio atveju, JAV prezidentas, turintis teisę leisti panaudoti branduolinį ginklą, galėjo banaliai nesuspėti iki priešo raketų atskridimo atvykti į komandinį punktą ir duoti įsakymo. Todėl kompaktiškas įrenginys, leidžiantis tai padaryti bet kuriuo metu iš bet kurios vietos, kurioje yra bent šioks toks ryšys, tapo nepakeičiama būtinybe.

Pirma, Kubos raketų krizė atskleidė tam tikrą painiavą ir iki galo neapibrėžtas branduolinio ginklo panaudojimo JAV prezidento sprendimu procedūras. Dėl a prezidentas Johas f. Kennedy Kariuomenės vadams Surašė Visą Klausimyną APIE TAI, KAIP TURėTų Būti Vykoma įSakymo dėl Branduolinės Atakos PREZIDO VARDUSTOMUMATOMATOMATR.

Antra, septintojo dešimtmečio pradžioje tarp JAV karo vadų buvo tokių, kurie, tarkime, atvirai ragino preventyviai „kaukštelėti“ per Kubą. Todėl JFKennedy siekė užsitikrinti, kad be prezidento žinios ir įsakymo niekas, kilus eilinei krizei, negalėtų panaudoti branduolinių ginklų.

Johno F.Kennedy prezidento bibliotekos ir muziejaus nuotr./Johnas F.Kennedy ir jį lydintis karininkas su „branduoliniu lagaminėliu“

„Branduolinis futbolo kamuolys“ ir jo turinys

Tad dėl šių priežasčių ir JFKennedy reikalavimu gimė techninė užduotis pagaminti „branduolinį lagaminėlį“. Nuo tada JAV prezidentą ir gynybos sekretorių lydi karininkai, kiaurą parą nesiskiriantys su oda aptrauktais 20 kg sveriančiais krepšiais, iš išorės primenančiais amerikietiško futbolo kamuolius ir dėl to gavusiais tokį pavadinimą. Po jų oda yra titaninis apsauginis kevalas ir specialaus ryšio sistema.

Krepšys prie specialiai atrinktų karininkų, turinčių ne žemesnį nei majoro laipsnį, budėjimo metu prisegamas plieniniu trosu. Kiekviename iš šių postų pamainomis dirba po penkis karininkus, atstovaujančius penkioms JAV armijos šakoms. Kiekvienas iš šių karininkų turi aukščiausio lygio leidimą dirbti su slapta informacija „Yankee White“.

„Scanpix“/AP nuotr./Karininko nešamas „branduolinis futbolo kamuolys“

„Scanpix“/AP nuotr./Karininko nešamas „branduolinis futbolo kamuolys“

Tokius pat „branduolinius futbolo kamuolius“ turi ir viceprezidentas bei gynybos sekretoriaus pavaduotojas – tam atvejui, jeigu prezidentas ir gynybos sekretorius būtų išvesti iš rikiuotės. Todėl bet kuriuo metu Jungtinėse Valstijose yra keturi veikiantys „futbolo kamuoliai“, ou norint inicijuoti branduolinių ginklų panaudojimą, būtini atitinkami signalai bent iš dviejų krepšių.


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!