Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları %90 düştü.


2022’deki kripto piyasasının erimesinin ardından, birçok büyük kripto firması, farklı reklam anlaşmalarına milyonlarca dolar saçtıktan sonra pazarlama harcamalarını azaltıyor.

Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları %90 düştü.

The Wall Street Journal’ın tem köre, önde gelen kripto para şirketlerinin toplam harcamaları, hem dijital hem de TV reklamlarını etkileyerek %90’ın üzerinde düştü.

Geçen yıl Kasım ayında, özellikle de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 $’a ulaşmasının ardından, büyük kripto firmları pazarlamaya yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirmeye başladı. Harcamalar, ünlüleri marka elçileri olarak işe almanın yanı sıra kripto alanını ana akım haline getirmeye yönelikti.

Pazar düzeltme belirtileri göstermesine rağmen, reklamlar bu yılki Super Bowl sırasında zirveye ulaşmıştı.

Önde gelen firmalar harcamaları kıstı

Reklamlara yoğun bir şekilde yatırım yapan em iyi şirketler arasında, Cingapura merkezli kripto para birimi firmaları Crypto.com ve Gemini yer aliyor. Crypto.com está disponível em yapan ulusal TV e dijital reklam harcamaları, Kasım 2021’deki 15 milhões de dolardan Mayıs’ta 2,1 milhões de dolara düştü. Ocak ayında, Super Bowl öncesinde harcama 40 milhões de dólares.

Crypto.com, Los Angeles Lakers’ın evi olan Staples Center’ın adını ‘Crypto.com’ olarak değiştirmek em 700 milhões de dolar olarak tahmin edilen bir anlaşmaya varmıştı. Şirketin dikkate değer marka elçilerinden biri Matt Damon’ın “Şans cesurlardan yanadır!” sözüyle dünyadaki birçok kripto yatırımcısının dikkatini çekmişti.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!