Célegyenesben a tavaszi árverési évad

Igen zsúfolt eseménynaptárral készülnek a hazai árverőházak a tavaszi finisre. Az aukciók száma elsősorban nem új szereplők belépése miatt növekszik, hanem azért, mert néhány ház, így a legnagyobbak közül a Virág Judit Galéria, a kisebbek közül az Arte, a korábbinál gyakrabban árverez. Néhány ház a covid-időszak örökségeként megmaradt a tisztán online árveréseknél, a legtöbben azonban hibrid aukciókat tartanak, ahol személyes és online licitálásra egyaránt lehetőség lesz.

Mai írásunkban a mais 16-24. közötti árverések kínálatának érdekességeire hívjuk fel a figyelmet; a későbbi aukciók anyagát néhány nap múlva mutatjuk be.

A nagy aukciósházak közül elsőként, mais 16-án és 17-én a BÁV lép a porondra. A 79. művészeti aukció első napján órák, ékszerek, ezüst műtárgyak, míg másnap festmények és műtárgyak kerülnek kalapács alá. Az ékszerpiac az elmúlt időszakban jól teljesített, s ha ez a trend folytatódik, akkor könnyen megdőlhet a jelenlegi 43 millió forintos hazai ékszerrekord, mivel 32 milliós kikiáltási árral kerül kalapács alá a BÁV történetének legnagyobb, 10 karátos briliánsa, amit szív alakú csiszolása is különlegessé tesz .

A kiemelt tételek közé tartozik egy 12 milhões forinton kezdő 5 karatos gyűrű és egy 7,5 milhões forintról induló, nyakékből és fülbevalóból álló Chopard kollekció is. A 70 darabos órakínálatban számos ismert és keresett márka szerepel, az induló árak 70 ezer és 3,6 millió forint között váltakoznak. A festmények között Paál László 1871-es, 32 milhões forintról indított olajképétől várják a legmagasabb árat, de Vaszary János, Perlrott Csaba Vilmos, Batthyány Gyula és Ligeti Antal művei é 10 milhões forint feletti kezdőárat kaptak.

Szamos kvalitásos munkára licitálhatnak a kortárs műveket gyűjtők is, miközben a kikiáltási árak nem, vagy csak alig haladják meg az egymillió forintot. Indokolt kivetelt Bukta Imre 2,6 milhões de títulos 2001-es olajképe é Lakner László 2 é fél milhões de kezdő egészen ifjúkori kollázsa jelent. A sokszorosított grafikák között Maurer Dóra korai rézkarcai, Lantos Ferenc és Konok Tamás szitanyomatai kelthetnek komoly érdeklődést. A Zsolnay-anyagból egy 1,8 millióról indítot szecessziós virágtartó emelkedik ki, az ezüstök közül az Esterházy-család bécsi império boroskannája, amiért legalább 950 ezer forintot (plusz jutalék) kell majd fizetni. Az első cochilo teljes anyaga issová para um másodiké isso tekinthető meg.

Ez a 10 karatos briliáns 32 milhões forintról indul a BÁV mais 16-i árverésén. Forrás: műtárgy.com

UMA Parisi Galéria mais 19-én immár negyedik alkalommal rendez árverést pécsi illetőségű, illetve a városhoz kötődő kortárs művészek munkáiból. A gazdag, 160 tételt számláló kínálat érdekessége, hogy abban a plasztikák a szokottnál lényegesen nagyobb számban vannak jelen. Felfedező kedvű gyűjtőknek jó „vadászterep” ez az árverés, ahol az árak, egyetlen szobor kivételével, jóval egymillió forint alatt maradnak.

Az Arte Galéria néhány hónapja „Kéthetente 30 tétel – 30 perc” mottóval rendezi kamaraárveréseit. A következő, május 19-i aukció tételei közül Keserü Ilona jellegzetes sírkő-motívumot feldolgozó nyomatát sérülten é 130 ezer forintról indítják, míg Ferenczy Béni krétarajzára és Aba Novák Vilmos rézkar acára licit és Aba Novák Vilmos rézkar a licit édődődhkar acára licit édődődhkar acára licit édődődhkar acára licit édődődhkar acára licit édődődhkar acára licit és Aba Novák Vilmos rézkar a következő.

Ugyanezen a napon zárul a WOP Galeria tavaszi nagy online árverése is, melynek tételeire már javában tart a licit. Az anyag gerincét kortárs hazai alkotók munkái képezik, s mivel többségük sokszorosított grafika, az induló árak még a napjainkban legkeresettebb művészek esetében is ritkán haladják meg a 200 ezer forintot. A legmagasabb áron két komplett mappa indul: Kassák Lajos 12 lapos Képarchitektúra sorozatának 1986-os kiadása és Galántai György 1968-as, 16 szitanyomatot tartalmazó mappája egyaránt 600 ezer forinton kezdett.

Szinten május 19-ea zárónapja a Darabanth Aukciósház 418. gyorsárverésének. Itt a legmagasabbról, 650 ezer forintról egy német filatéliai tétel indult, míg két 18 karatos arany, kézi felhúzós karóráért legalább 500-500 ezer forintot várnak.

Vaszary János: Parkban című, 1933 körül készült olajképére 65 millió forintról indulva lehet licitálni a Kieselbach Galéria május 24-i aukcióján

68. aukcióját tartja május 24-én a Galeria Kieselbach. A szokás szerint monstre, 235 tételt felvonultató kínálatban minden árkategória kínál csemegéket. Um magyar moderno festészet egyik legszebb tájképe, Márffy Ödön Zebegényi téglagyár cimű, 1910 körül született olajképe, mely egykor a pécsi Janus Pannonius Múzeum gyűjteményét gazdagította, 75 millió forintos kezdőárat és 120-160 milliós becsértéket kapott. Perlrott Csaba Vilmos é Vaszary János egy-egy kiemelkedő munkája egyaránt 65 milhões forintról indul és becsértéküket a galéria 80-130 milhões forintban állapította meg.

Aba Novak Vilmos Róma melletti kisvárosuma proibição de 1930, azaz keletkezésének évében fő helyen szerepelt a velencei biennálé magyar pavilonjában és most egy nyugati magángyűjteményből került vissza Magyarországra, ahol 55 millióról indulva várja a liciteket. Galimberti Sándor kisméretű, 1911-es óbudai részletéért 55-85 millió forintot várnak, ami a mű kvalitásainak és a művész tavaly felállított 220 millió forintos árrekordjának fényében nem meglepő.

A galéria ezúttal é több, a szélesebb nagyközönség köreiben alig ismert művész munkáit kínálja, alkalmanként magas becsértékkel, jelezve, hogy sok még az értékes, de (újra)felfedezésre váró életmű. E munkák közül kiemeljük a két világháború közötti nőművészet egyik fontos alakja, R. Bélaváry Alice Harmonia című életművi jelentőségű munkáját, um magiar art Deco művészet egyik remekét, ami 12 millióról indulva 20-28 millió forintos taksával várja a liciteket.

Captura de tela: Vaszary János: Parkban, 1933 cor. Forrás: Kieselbach Galéria

Source: Portfolio.hu – Befektetés by www.portfolio.hu.

*The article has been translated based on the content of Portfolio.hu – Befektetés by www.portfolio.hu. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!