Chelsea přišla v nastavení o výhru, debakl Manchesteru United

Atualizar: 07.05.2022 20:55

Londres – Fotbalisté Chelsea v sedmé minutě nastavení ztratili vítězství nad Wolverhamptonem av domácím utkání 36. kola anglické ligy remizovali 2:2. Třetí tým tabulky ztratil body potřetí za sebou a stale nemá jisté umístění v nejlepší čtyřce Premier League. Manchester United v Brightonu utrpěl debakl 0:4 a ztratil i teoretickou šanci skončit na čtvrté příčce, která jako poslední zajišťuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Watford se stal druhým sestupujícím do druhé ligy po porážce 0:1 na hřišti Crystal Palace.

Chelsea poslal do vedení v 56. minutě Lukaku z pokutového kopu a hned za dvě minuty belgický útočník skóroval střelou k tyči. “Vlky” ale v 79. minutě vrátil do hry čerstvý náhradník Trincao a kapitán Coady těsně před koncem vyrovnal. Zapas no estádio Stamford Bridge osobně sledoval očekávaný nový majitel londýnského klubu Todd Boehly.

V Brightonu se jako první trefil v 15. minutě Caicedo. Domácí poté de 49. do 60. minuty rozebrali obranu Manchesteru United dalšími třemi góly. Trossard nejprve asistoval Cucurellovi a Grossovi a následně sám uzavřel skóre. Šestí “Rudí ďáblové” venku v Premier League prohráli popáté za sebou, devátý Brighton dosáhl svého nejvyššího vítězství v anglické lize.

O porážce Watfordu s Crystal Palace rozhodla Zahova proměněná penalta z 31. minuty. Hostující Kamara byl navíc v 69. minutě vyloučen. Trenérovi Watfordu Hodgsonovi nevyšel návrat na stadion bývalého mužstva. “Sršni” opouštějí nejvyšší soutěž po dvou letech. Už v minulém kole jako první v této sezoně získal jistotu sestupu Norwich.

Anglická fotbalová liga – 36. kolo:

Brentford – Southampton 3:0 (13. Jansson, 14. Wissa, 79. Ajer), Burnley – Aston Villa 1:3 (90.+1 Cornet – 7. Ings, 31. Buendía, 52. Watkins), Chelsea – Wolverhampton 2:2 (56. z pen. a 58. Lukaku – 79. Trincão, 90.+7 Coady), Crystal Palace – Watford 1:0 (31. Zaha z pen.), Brighton – Manchester United 4:0 (15 . Caicedo, 49. Cucurella, 57. Gross, 60. Trossard),

20:45 Liverpool – Tottenham.