Další protiruský digitální akt. Google víc omezí Obchod Play

Společně s nekončící ruskou agresí na Ukrajině pokračují mimo jiné i sankční protireakce různých firem z celého světa. Patří mezi ně toké Google, který kromě poskytování konkrétní podpory obyvatelům Ukrajiny činí i kroky namířené přímo proti Rusku. A některé dále stupňuje. Příkladem je nové omezení v možnostech používání databáze Obchod Google Play. Stejně jako u březnového zásahu se iv tomto případě jedná o krok spojený s finančními operacemi.

Teměř přesně před dvěma měsíci Google na ruském území znemožnil provádět transakce ve svých službách, což mimo jiné ovlivnilo také nákup aplikací nebo hrazení předplatného YouTube Premium. Jak potvrzuje oficiální nápověda pro vývojáře, jich i koncových ruských uživatelů placených aplikací se nyní dotkne další omezení. Jsou totiž pozastavené aktualizace a instalace.

Bezplatné nástroje půjdou dál běžně stáhnout i updatovat, ale nové pořízení či aktualizování těch placených je aktuálně znemožněno. Přímo z Google Play si dokonce takovou aplikaci nestáhnou ani ti uživatelé, kteří ji už mají předem zaplacenou.

Jak vnímáte tyto druhy sankcí?

Zdroj: A Polícia


Source: Svět Androida by www.svetandroida.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět Androida by www.svetandroida.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!