Elon Musk, robô insansı Tesla Bot için bir kez daha tarih verdi

Tesla robô tarafından aktif olarak geliştirilen insansı Tesla Bot için çalışmalar sürüyor. Robot için gösterim de iyice netleşiyor.

Tesla Bot robô adı verilen insansı, Tesla Optimus projesi adı altında yer alıyor ve daha önce söylenenlere göre 2023 içerisinde üretime girecek bir seçenek konumunda bulunuyor. Bu konuda güncel bir açıklama yapan CEO Elon Musk, bir kez daha robotun 30 Eylül tarihli Tesla AI Day kapsamında çalışır prototip versiyonu ile karşımıza çıkarılacağını açıkladı. Robot üzerinde birçok yetenekli kişinin çalıştığını belirten Musk, hatırlarsınız eylül ayına daha önce de işaret etmişti. Robô İnsansı, bildiğimiz kadarıyla tekrar eden sıkıcı görevleri yerine getirmesi için tasarlanıyor, gelişmiş yapay zeka sistemleri üzerine kuruluyor ve ilk bilgilere gore 60kg ağırlıkta.

Bu robot hakkında geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan Elon Musk,Robô Tesla insansı benzersiz bir kişilik geliştirebilir” demişti. Musk’ın burada demek istediği, seu robotun aynı olmayacak olması. Tesla Bot’un sahibine bağlı olarak kişilik geliştireceği ve temel görevler yanında bir arkadaş olacağı da aktarılıyor.

Elon Musk’ın robô hakkında daha önce yaptığı çok ses getiren başka açıklamaları da olmuştu. Musk’a göre gelecek için en büyük risklerden birisi duşük ve hızla azalan doğum oranı. Ünlü CEO, çalışacak yeterince kişinin olmadığını belirtiyor ve gelecekte oluşacak boşluğu insansı robô Tesla Bot’un tamamlayacağına inanıyor. Musk hatta şunu da diyor: “İnsanlar daha fazla çocuk sahibi olmaya başlamazsa, medeniyet çökecek.”

Tesla Bot’un gerçekte göstereceği performansı çok merak ediliyor. İnsansı robô uretmek, robô teknolojisinin en zor seviyesi ancak Musk zorluğu sonuna kadar seviyor. Ünlü isim biliyorsunuz SpaceX ve Tesla’da birçok yapılamaz denilen şeyi gerçeğe dönüştürmeyi başardı.

Tesla Optimus projeta yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!