Elon Musk’ın özel uçağına çiğ köfte siparişi


Develi restauranlarının sahibi Nuri Develi, Chefstory isimli Youtube kanalında verdiği röportajda Tesla, Twitter e SpaceX’in sahibi işinsanı Elon Musk’ı ağırladıklarını açıkladı. Nuri Develi, Hürriyet’e 2017 yılında gerçekleşen ziyaretin ayrıntılarını anlattı.

Hürriyet’ten Ece Çelik’in haberine göre Develi, “Üniversiteyi Harvard’da okuyan bir arkadaşım yakın bir arkadaşının Elon Musk’ın ekibinde olduğunu söyledi. Biz de Türkiye ziyareti sırasında Elon Musk’ı Develi’de misafir etmek istediğimizi ilettik. Musk ve ekibi gelip yemeklerden tattı. Fıstıklı kebabı çok sevdi. Hatta anı deftermize ‘Muhteşem lezzetler için teşekkür ederim‘ diye não yazdı.

– Türkiye’den ayrılmadan önce de ekibi tekrar bize ulaştı ve Musk’ın tekrar bizden yemek istediğini iletti. Biz de içinde yöresel ürünler olan, çiğköfte, fıstıklı kebap ve içliköftenin olduğu bir paket hazırlayıp uçağına yolladık” dedi.

Dünyaca ünlü yıldızlar geldiğinde en büyük talebin rahatsız edilmemek olduğunu belirten Develi’nin, oyuncu Uma Thurman ile ilgili de bir anısı var: “Uma Thurman yemek yerken bir misafir bizim yanımıza geldi, ‘Bu yanımdaki Uma Thurman mı?‘ diye sordu. Negócios de ‘Hayır değil ama bu kadın Uma Thurman’ın dublörlüğünü yapıyormuş‘dedica. Misafirimiz de, ‘Aa tamam o kadar da benzemiyor zaten‘ diyerek ikna oldu.


Source: Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!