Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04 için Türkiye fiyatı verildi

BMW, motosiklet pazarında seu zaman iddialı oldu. Firma gelecekte de öne çıkacak ve bu geleceğin ilk gösterimi BMW CE 04 olacak.

Önce konsept, sonra üretim versiyonu gözler önüne serilen elektrikli motosiklet modeli BMW CE 04 için geçtiğimiz yılın sonunda tam boyutlu seri üretim başlamıştı. Dikkat çeken modelo artık Türkiye pazarında da yer aliyor ve fiyat resmen açıklanmış durumda. Motosiklet için Türkiye’de “Estilo Conforto” ve “Estilo Vanguarda” olmak üzere iki farklı versão bulunuyor. İlk versão için fiyat vergisiz olarak 210.104 TLvergiler ile beraber ise tam 255.360 TL seviyesinde. İkinci versiyon için vergisiz fiyat TL 210.242vergili fiyat ise 255.528 TL olarak açıklanıyor. Modelin resmi Türkiye sayfası diret olarak burada yer aliyor.

Tasarımsal olarak bizce oldukça etkileyici görünen model, teknik olarak bakarsak en üstte kalbinde 15 kW / 20 beygir normal, 42 beygir / 31 kW maksimum güç verebilen bir elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile 50 km/s hıza 2,7 saniyede çıkabiliyor, maksimum tork değeri ise 62 Nm olarak açıklanıyor. Bir elektrikli modelden beklendiği gibi fazlasıyla seri olan CE 04maksimum 120 km/s hıza çıkabiliyor (Elektronik olarak sınırlı) ve WMTC’ye göre 130 km Kadar Menzil Getiriyor. Bu menzil yol şartlarına göre ciddi şekilde değişkenlik gösterebiliyor.

1 saat 40 dakikada tam dolum getiren opsiyonel hızlı şarj sistemleri ile elde edilebilecek olan BMW CE 04, 230 kg ağırlığında ve bu yüzden kolay hareket ettirmek adına bir geri vitese de sahip.

BMW CE 04 sonrasında başka elektrikli motosiklet modelleri de gelecek ve bunlardan bir tanesi CE 02 olacak. CE 02 şimdilik konsept aşamasında yer alıyor. Ancak bu odak noktasına gençleri alan modelin yollara da bu formda çıkacağı aktarılıyor. Dikkat çekici görünen motosiklet, verilen ilk teknik bilgilere göre 90 km/s hıza çıkabiliyor.

Bu açıdan daha çok kısa mesafeli kullanıma da uygun olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla 90 km’lik bir menzil üzerinde oturuyor. CE 02 motosikletin kalbinde ise 11 kW (15 beygir) gücünde bir elektrik motoru yer aliyor.

Şimdilik hakkında başka detayın yer almadığı CE 02, iki kişiyi taşıyabilecek yapıda. İlginç olarak alt kısmında kaykay taşıyabilecek bir bölüm yer alan Motos elétricas BMW CE 02genel paket düşünüldüğü zaman fazlasıyla dikkat çekici görünüyor.

Vídeo em İlgili


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!