Golden State postoupili do semifinále NBA, Boston si vynutil sedmý zápas


Atualizar: 14.05.2022 08:45

San Francisco – Basquete Golden State Warriors e zahrají semifinal da NBA. V šestém čtvrtfinále doma porazili Memphis 110:96 a celou sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Naopak duelo mezi obhájci titulu z Milwaukee a Bostonem rozhodne až sedmý zápas, jelikož Celtics vyhráli na hřišti sopa 108:95 em díky 46 bodům Jaysona Tatuma.

Hráči Golden State se rychle vzpamatovali z debaklu, který jim Memphis uštědřil v minulém zápase, kdy vedl až o 55 bodů. Doma ukázali velkou sílu své základní pětky a zcela přehráli soupeře na doskoku.

Grizzlies přitom jsou nejlépe doskakujícím týmem základní části a druhým nejlepším v play off, ale tentokráte je Warriors přeskákali 70:44 a hned 25 doskoků získali v útoku. Více doskoků x play off měli naposledy San Antonio Spurs x roce 1983.

Velkou zásluhu na tom má Kevon Looney, který sám získal 22 doskoků az toho 11 v útoku. V útoku pak Klay Thompson dal osm trojek a 30 bodů, Steph Curry přidal šest trojek a 29 bodů.

Memphis odolával a ještě šest a půl minuty před koncem vedl 89:87. Pak ale dal velmi důležitých pět bodů Andre Wiggins, Curry přidal dvě trojky, a když tři minuty před koncem zvýšil na rozdíl 13 bodů trojkou Thompson poté, co Looney dvakrát doskočil v útoku, bylo o vítě.

Boston vedl nad Milwaukee většinu zápasu, ale ve čtvrté čtvrtině se jeho osmnáctibodové vedení zmenšilo na pouhé čtyři body a Bucks byli osm minut před koncem zpět ve hře.

Pak ale vzal zápas do svých rukou Tatum. Ten se postaral o 16 z 26 bodů Bostonu v poslední části a celkem 46 body zařídil vítězství Celtics. “Prostě jsem do toho chtěl dát všechno. Nechtěl jsem pak litovat, že jsme vypadli. Museli jsme vyhrát a já se to snažil zařídit,” prohlásil Tatum.

“Byl neuvěřitelný,” ocenil soupeře Janis Adetokunbo, který sám měl skvělý zápas se 44 body a 20 doskoky, ale ani to Milwaukee nestačilo. Tatum totiž měl velkou podporu i od Jaylena Browna s 22 body a Marcuse Smarta s 21 body. Dohromady tak dali 89 ze 108 týmových bodů.

“Nikdo v této sérii nedokáže vyhrát dva zápasy po sobě, tak je teď na nás, abychom to v sedmém utkání urvali a postoupili. Bude to zápas, na který všichni čekají. ao drama”, řekl trenér Milwaukee Mike Budenholzer.

Výsledky 2. Kola joga fora da NBA

Východní konference – 6. zápas:

Milwaukee – Boston 95:108, stav série 3:3.

Západní konference – 6. zápas:

Golden State – Memphis 110:96, konečný stav série 4:2.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!