Google się nie poddaje. Wciąż liczy na to, że Apple zmieni zdanie

Kanadyjski rapper Drake wypuścił utwór ou nazwie “Texts Go Green” (ang. wiadomości stają się zielone). Nawiązuje on do koloru dymków wiadomości na iPhone’ach, które pochodzą od osób zablokowanych lub takich, które korzystają z telefonów innych marek, co nós wspomnianym kawałku ma symbolizować zmianę relacji międzyludzkich.

Google zareagował na estréia tego kawałka i zaapelował da Apple’a. Znowu.

Google: “Gdyby tylko jakiś super utalentowany zespół inżynierów Apple’a mógł to naprawić”

Za pośrednictwem oficjalnego perfil Androida no Twitterze przedstawiciele Google’a ogłosili, e utwór “Texts Go Green” “uderzył w nich inaczej”. Postanowili zamieścić jego przerobiony fragmento z “nieoficjalnymi słowami”.

Zespół Androida uważa, że ​​nowa piosenka Drake’a “Texts Go Green” jest świetna. Odnosi się do zjawiska, gdy użytkownik iPhone’a zostaje zablokowany. Lub próbuje wysłać SMS-a do kogoś, kto nie ma iPhone’a. W każdym razie jest to dość ciężki tema. Gdyby tylko jakiś super utalentowany zespół inżynierów w Apple mógł to naprawić. Bo jest to problem, który tylko Apple może naprawić. W zasadzie wystarczy, że po prostu zaadoptują RCS. Sprawiłoby to również, że SMS-y byłyby bezpieczniejsze. Tak tylko mówimy. Świetny utwór tak czy inaczej.

Google stara się wywrzeć na Apple’u presję i zachęcić do przesiadki na RCS od miesięcy. W styczniu Hiroshi Lockheimer publicznie oskarżył produz iPhone’ów o “czerpanie korzyści z nękania”.

Wiceszef Google’a odpowiedzialny za rozwój Androida nawiązał do głośnego reportażu Wall Street Journal, z którego wynika, że ​​amerykańscy nastolatkowie wybierają iPhone’y z uwagi na presję społeczną. Osławione zielone dymki — jasno wskazujące na używanie telefonu innej marki — mają być przyczyną piętnowania osób, które nie mają iPhone’a.

Problema iPhone’owej presji społecznej dotyczy zresztą nie tylko nastolatków. W lutym amerykańskie media rozpisywały się o Jarretcie Allenie, cenionym koszykarzu NBA, który w jednym z wywiadów przyznał, że prywatnie używa Androida, ale musicał kupić iPhone’a, bo reszta jego drużyny prowadzi grupowy czat na iMessage.

Szanse na to, że Apple postawi na norma RCS, są na razie máłe

Jeden z wysoko postawionych pracowników Apple’a przyznał w 2016 roku z rozmowie z The Verge, że iMessage zwiększa sprzedaż iPhone’ów i innych urządzeń. Odpowiedział tym samym pytanie, comunicador dlaczego ten nie doczekał się wersji na Androida.

Jeśli Apple dotychczas nie miał interesu w tym, por przenieść własną aplikację na platformy konkurencji, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że zaadoptuje androidowe rozwiązanie u siebie. Miliony osób, które od lat kupują iPhone’y z uwagi na iMessage, straciłyby argument przemawiający za wyborem smartfonu tej marki. Poza tym — o czym nie wolno zapominać – iMessage powstało dużo wcześniej niż RCS-y.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.


Source: Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl.

*The article has been translated based on the content of Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!