iCloud+, czyli niedocenione usługi ukrywania endereço de e-mail i IP da Apple

Gratuito Faça jak jak aktywowaliście sobie usługę Apple One na samym początku jej udostępnienia, zapewne nie zauważyliście nawet, iż w międzyczasie Apple aktywowało Wam za darmo usługę iCloud+.

W ramach usługi iCloud+ można korzystać z dwóch opcji zapowiedzianych na WWDC w zeszłym roku: Ukryj mój endereços de e-mail em Przekazywanie prywatne. Natrafiłem na nie przypadkiem, gdy sprawdzałem jakiś czas temu, ile zostało mi miejsca na dysku sieciowym.

Para też jedna z przyczyn, dla których mało się mówi i pisze o tych usługach, są głęboko schowane w ustawieniach iOS czy macOS, przez co być może wielu użytkowników tych systemów nawet nie wie o ich istnieniu. A szkoda, bo to naprawdę przydatne i użyteczne funkcje.

Niemniej aktywowałem je wówczas i zapomniałem o nich. Przypomniałem sobie ponownie, gdy potrzebowałem wysłać do jednego ze sklepów internetowych wiadomość, a nie chciałem korzystać ze swojego prywatnego adresu e-mail. Z kolei o Przekazywaniu prywatnym – podczas sprawdzania prędkości swojego łącza na speedteście.

Para rzeczywiście działa i warto te usługi aktywować zwłaszcza, jeśli macie wykupioną dodatkową przestrzeń w iCloud lub usługę Apple One, w której to nic nie kosztuje.

Przy dodatkowej przestrzeni 50 GB cała usługa kosztuje 3,99 zł, para Apple One płatność meesięczna wynosi 24,99 zł zawiera dostęp do iCloud+, Apple Arcade, Apple TV+ ou Apple Music.

Obie usługi znajdziecie w ustawieniach Apple ID w systemach iOS/macOS, w zakładce – iCloud.

Ukrywanie endereço de e-mail no iCloud+

Na początku mojej przygody z ekosystemem Apple, ustawiłem sobie aliasy w głównym adresie e-mail w Apple Mail, dodając do nich po kropce ich przeznaczenie: do zakupów [email protected], do korespondencji w sieci [email protected] , a inne okazje [email protected]

Chcąc właśnie wybrać, któryś z tych adresów przy jednej z korespondencji ze sklepem internetowym, zauważyłem tę opcję na samym dole z generowaniem adresu losowego.

Dzięki temu, nie musiałem już korzystać z dedykowanych adresów w takich przypadkach. Działa para bardo prosto, zarówno w kliencie poczty Apple Mail, jak i przy zapisywaniu się na różnego rodzaju subskrypcje, newsletter czy przy zakładaniu kont w serwisach internetowych – dodatkowo możemy nasz losowy endereços dokładnie opisać.

W ustawieniach usługi możemy też zdefiniować konkretny adres główny (może być @icloud.com, @gmail.com, @outlook.com czy dowolny inny), na który później przekierowana jest korespondencja wysłana na wygenerowany losowy adres. W każdej chwili możemy dez endereços usunąć w tych samych ustawieniach – na przykład z chwilą zaobserwowania, iż zaczęły na niego przychodzić niezamawiane wiadomości i po kłopocie.

W ten sposób możemy chronić swój główny adres e-mail, nie wykorzystywać go do zakładania różnych kont i korzystać tylko z tych losowo wygenerowanych. W przypadku wycieku czy spamu, łatwo zlokalizujemy źródło i bez problemy usuniemy tylko dez endereços.

Przekazywanie prywatne com iCloud+

Druga opcja to maskowanie naszego adresu IP, dzięki której zachowamy swoją prywatność podczas korzystania z sieci na iOS czy macOS (tylko Safari), w ten sposób nawet Apple nie może nas sprofilować.

Działa to bez zarzutu, zauważyłem to przy wspomnianym sprawdzaniu prędkości łącza, nasz adres IP jest ukryty i wyświetla się podmieniony w zależności od losowo wybranej przez system lokalizacji. W zasadzie samą podmienioną lokalizację podmienionego adresu IP próbował zidentyfikować tylko Surfshark, Speedtest czy NordVPN w miejsce dostawcy usług internetowych wyświetlili ou razu dostawcę usługi: iCloud Private Relay.

Pegue więc jeśli korzystać z Apple One, um nie sprawdzaliście wcześniej tych usług, warto je włączyć – być może zdziwicie się, jak szybko okażą się Wam przydatne.


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!