Instagram testuje umělou inteligenci k ověření věku, zkuste si to taky

Stačí navštívit tuto webovou stránku, na které se nachází demo. Společnost na webu zdůrazňuje, že žádná data nejsou jakkoli uchovávána. Následně si můžete sami vyzkoušet, jaký věk vám umělá inteligência přiřadí. Stačí stránku otevřít třeba z mobilního telefonu a umožnit webové stránce pořídit fotku (selfie) obličeje. Výsledek pak může vypadat třeba takto.

Pro zajímavost, níže se můžete podívat na to, do jaké míry jsou odhady přesné, a to pro konkrétní věkové skupiny, pohlaví a barvu kůže. Jedná se o oficiální data z webu Yoti.

Z čísel je patrné, že je vyhodnocení méně přesné u žen au lidí s tmavší barvou pleti. U jedinců mladších 24 let se tak může odhad minout až o 2,5 roku. Přesnost se ale průběžně zlepšuje, dle analýzy z roku 2020 se umělé inteligenci podařilo trefit věk u 98,89 % odhadů, což jinými slovy znamená, že na každých 1000 odhadů připadá 0 až 11 chybných.

Zda se Instagram rozhodne v budoucnu využívat tento nástroj není zatím jasné. Letmým zamyšlením se nabízí hned několik variante, jak tuto kontrolu obejít, když nic jiného, ​​tak najít někoho staršího a nechat ho projít testem je poměrně rychlé a jednoduché.

Na závěr ještě stojí za zmínku, že se nejedná o jediný nástroj s umělou inteligencí, který Instagram využívá. Již od roku 2019 jsou v provozu systémy pro automatizované ověřování věku. Fungo to tedy například tak, že systém prochází fotografie a pokud například někdo v profilu vyplnil věk 20 deixe um je zachycen na fotkách oslavy 17 narozenin, účet je označen (sinalizado) a náísledně je vynuceno ově. V neposlední řadě Instagram v současné době testuje i analýzu způsobu psaného projevu a snaží se tak určit, zda se jedná o dospělého jedince či nikoli.

Zdroj: A Beira

Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!