Intel Arc A380 você já teve o problema com a Radeon RX 6400 para ostatní?

Intel totiž uvádí, že jeho Arc A380 nabídne o cca čtvrtinu lepší poměr výkonu a ceny než Radeon RX 6400 přičemž se dalo odvodit, že bude asi jen o deset dolarů levnější. Ve skutečnosti jde ale o 1030 vs. 1199 juanů, ale především se dozvídáme, že Arc A380 by měla být jen asi o 4 procenta rychlejší než RX 6400, což je naprosto zanedbatelný rozdíl, který mohou smáznout novější ovladače a značně jej ovlivní výběr testovaných her .

Podívat se můžeme na srovnání od serveru 3DCenter.org, kde je reflektován právě zmíněný rozdíl v ceně. Intel přitom udává, že Arc A380 bude mit oproti Radeonu RX 6400 ou 25 procent lepší poměr výkonu a ceny. Ve skutečnosti to ale má být spíše 21 procent, což pak znamená, že A380 bude jen o 4 procenta výkonnější, i když výrazně levnější.

Para samozřejmě nevyznívá špatně, ale obloučkem nám to posílá vidle do dosavadních představ o výkonu karet Arc Alchemist. Dle nich totiž A380 měla být o trošku lepší než Radeon RX 6500 XT, na což ale asi mit nebude a dle toho je třeba upravit i představy o výkonu rychlejších karet. Čili vlajková Arc A780 už není očekávána jako karta s výkonem srovnatelným s GeForce RTX 3070, ale s mírně horším oproti GeForce RTX 3060 Ti, atd.


Situaci pochopitelně mohou ve prospěch Intelu zlepšit novější ovladače, ovšem my už zde vycházíme z toho, co sám slibuje za výkon. Z vypuštění A380 na čínský trh se přitom stala podobná záležitost jako v případě prvních notebookových modelů, čili to bylo omezeno jen na karty v hotových PC, která se prodávala v pouze jednom obchodě.

Ještě na začátku roku se přitom někteří dívali na Intel s nadějí, že pomůže vyřešit krizi na trhu s graickými kartami. Nic takového i přes své sliby nepředvedl a krize se nakonec vyřešila bez jeho přispění prostě tím, že mnozí zákazníci už čekají spíše na nové generace GeForce a Radeondilů a krach kryptoměn vye. Ceny karet tak opět klesají, nejspíše budou dále klesat a je otázka, jestli v této situaci má Intel se svými Alchemist vůbec co nabídnout.

Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!