Intel Fishhawk Falls: konečně novo CPU Desktopová high-end

Zrovna dnes AMD ovšem shodou okolností oznámilo, že procesory Ryzen Threadripper Pro 5000 budou od července k dispozici od více výrobců počítačů, takže již nebudou exkluzivně součástí jen systémů Lenovo ThinkStation P620. Mais informações sobre a versão prática da Dell Precision 7865 para placas AMD rovněž, že moderní Threadrippery nabídne i samostně v obchodech pro DIY. Você está conectado ao procesório AMD Ryzen Threadripper Pro 5995WX, 5975WX a 5965WX se 64, 32 a 24 jádry na taktech a 4,5 GHz.

Už dříve se ale mluvilo o tom, že Intel chce konečně uvést na trh své nové HEDT procesory pro pracovní stanice a nyní se jeden z nich objevil pod označením Xeon W5-3433. Můžeme mluvit o generaci Fishhawk Falls, a to zatím v modelu s jen 16 jádry.

Nově zaznamenaný Xeon v benchmarku Sandra od SiSoftware evidentemente nemá malá a velká jádra, neboť nabízí 16C/32T ak tomu pak 2 MB L2 cache na jádro a celkem 45 MB L3 cache. Para darvá pro relativně nízký počet jader úctyhodných 77 MB de cache. Nad pracovním taktem těsně pod 2 GHz se nemusíme pozastavovat, neboť může jít a take pravděpodobně jde ještě o vzorek a takty se budou postupně zvyšovat.

Zatím ale stále nic moc nevíme ou chystané HEDT platformě Intelu. Ten si s těmito procesory ostatně dal na pár let pauzu, takže už vůbec není jasné, jakým způsobem se je pokusí oživit a zda půjde io řadu Core-X (či jiné Core), nebo už jen právě o Xeony stan W pro pracovní. Intel por si ale prý mohl připravit Alder Lake-X coby levné Xeony, zatímco Fishhawk Falls budou ve skutečnosti upravené Sapphire Rapids pro čipset W790.

Právě o Sapphire Rapids jsme ale naposledy slyšeli, že byly zřejmě opět odloženy, a to až o rok, čili do 2. kvartálu 2023. To by znamenalo, že se nových vícejádrových HEDT CPU od Intelu jen tak nedočkáme a že AMD bude mít šanci vypustit na trh už Threadrippery s jádry Zen 4, pokud ovšem bude chtít. V poslední době se totiž firmě AMD zrovna moc nechtělo, neboť nemělo dost křemíků pro jiné produkty, kde mu Intel naopak konkuroval, takže proč por inovovalo především tam, kde konkurence není.

Jako obvykle uvidíme, ale vypadá to, že na poli s HEDT CPU se v dohledné době nestane nic, ostatně výše zmíněné Threadrippery Pro 5000 jsou na trhu teprve od letošního března.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!