Intel Serpent Canyon NUC, GPU Arc A770M ile Geliyor

Intel’in NUC mini sistemleri ülkemizde resmi olarak satılmasa da bu bilgisayarlar dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Phantom Canyon’un halefi olan Serpent Canyon, tamamen Intel tabanlı bir sistem olarak Baidu forumlarında ortaya çıktı.

Küçük boyutlu mini PC’de 14 çekirdekli Core i7-12700H işlemci ve harici Arc A770M mobil GPU’nun yer aldığını görüyoruz. Yeni NUC, özetle hem işleme hem de grafik cephesinde önemli yükseltmelerle gelecek. 28W TDP’li Core i7-1165G7’ye kıyasla 45W (115W MTP) Core i7-12700H’nin tercih edilmesi oldukça önemli.

Öte yandan GPU tarafında ise Alchemist serisinin amiral gemisi Arc A770M var. 32 Xe çekirdeği, 32 ışın izleme birimi ve 1650 MHz’e kadar grafik saati sunan ACM-G10 GPU, 256 bit bellek arabiriminde 16 GB GDDR6 belleğe sahip. Intel, Arc A770M’yi 120W ile 150W grafik bir gücüyle derecelendiriyor, e você também pode usar Serpent Canyon’daki grafikler ne kadar termal boşluk bıraktığı belirsiz.

Yeni NUC’un gövdesinde birden fazla havalandırma bölmesi yer alırken bunun nedeni muhtemelen CPU ve GPU yükseltmeleri. Baidu kullanıcısı, Serpent Canyon’un 2.5 litrelik bir gövdeye sahip olduğunu tahmin ediyor ve Phantom Canyon’un 1.3 litrelik kasasına kıyasla nereyse iki katlık fark var.

Intel ayrıca bağlantı noktalarında em gelişmiş teknolojileri sunuyor. No painel de Thunderbolt 4 bağlantı noktası, UHS-II descelendirmesi desteğine sahip SDXC kart okuyucu, USB 3.2 Tip-A bağlantı noktası ve 3,5 mm ses konektörü göze çarpıyor. Arka panelde dört adet USB 3.2 Type-A bağlantı noktası, bir Intel 2.5GbE Ethernet bağlantı noktası, başka bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası e bir 3,5 mm ses konnektörü yer alıyor. Ekran bağlantısı için ayrıca bir adet HDMI 2.1 bağlantı noktası e iki adet DisplayPort 2.0 çıkışı bulunuyor.


Source: Technopat by www.technopat.net.

*The article has been translated based on the content of Technopat by www.technopat.net. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!