Juhtkiri: kuum suvi ja külm ervilha

Joonistanud Ott Vallik.
Joonistanud Ott Vallik.

Pikalt vindunud jaheda kevade järel ihkas hing juba ammu sooja. Kas ta nüüd apenas nii mürtsti ja kuumalainena tulema pidi, aga igal juhul jõudis suur suvi koos astronoomilise suve algusega kohale.

Eestlaste kohta öeldakse, et me pole kunagi rahul – küll on liiga kuiv, küll liiga vihmane, küll liiga külm, küll liiga palav. Aga mis teha, kui ilm kõigub äärmuste vahel. Nüüd ongi siis see käes see teine ​​äärmus, kus aknad on ööpäev läbi pärani ning kontorites ja autodes huugavad kliimaseadmed.

Kuum ilm tõmbab inimesi randa, selo selo em veidi rohkem värkendavat tuult ja vesi, kus oma üle kuumenenud keha jahutada. Elu on aga näidanud, et apenas soojad suved toovad endaga kaasa veeõnnetuste arvu järsu kasvu. Läänemaa esimene veeõnnetus juhtus jaanipühade ajal, kui vigastada sai, pea ees, madalasse rabajärve hüpanud mees. Tundmatus kohas vette hüppamine pole ainus veeõnnetuste põhjus – sageli on mangus ka alkohol, oma võimete üle hindamine või laste puhul ka vees hullamine, mis võib kurva lõpu saada.

Veeõnnetused pole ainsad, mis meid kuumal suvel ohustavad. Ettevaatlik tuleb olla tuletegemisel, sest krõbekuiv rohi ja metsaalune on kerged süttima. Kuumusest uimasena võime olla ka liikluses hajameelsemad. Nii et kuuma ilmaga tuleb pea ikka külm hoida, seda nii otses kui ka kaudses mõttes. Eriti tähelepanelik tasub olla eakatel, südameja astmahaigetel, kelle tervist kaua kestev kuum ilm võib ohustada. Aga ohus on näiteks ka caducou ja lemmikloomad, keda kindlasti ei tohiks poodi minnes autosse jätta.

Praeguse kuumalainega oleks kõige targem püsida toas või varjus, jätta sinnapaika kõik raskemad tööd, mis puhkuseaega planeeritud, ja päikese käes rabamise asemel pidada kerges varjulises tuuletõmbuses siestat või lihtsalt vedeleda. Seda ilma südametunnistuse piinu tundmata.


Source: Lääne Elu by online.le.ee.

*The article has been translated based on the content of Lääne Elu by online.le.ee. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!