Kahju tekitanud toode võib viia tootja äri põhja

PZU Kindlustuse vastutuskindlustuse valdkonnajuht Argo Argel selgitas saates, et toote puuduseks võib olla ka see, kui etiketilt on oluline teave puudu või kokkupanemisjuhend vigaselt koostatud.Foto: Sven Kiloman

Kes kvalifitseerub tootjaks, millised riskid kaasnevad tootjavastutusega ning kuidas neid maandada, em fookuses värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.

Tootjavastutus em riskivastutus ehk sõltumata sellest, kas tootja em otseselt süüdi selles, et vigane toode tekitas kahju või mitte – ta vastutab ikkagi. Oluline on teada, et lisaks toote valmistajale on tootjaga võrdustatud ka toitlustusteenuse osutajad, maaletoojad, tooraine müüjad ja kõik, kes tootel oma nime presenteerivad.

Olenevalt vigase tote tõttu tekkinud kahju ulatusest võib kindlustuse olemasolu määrata selle, kas ettevõte üldse suudab jätkata tegevusega või mitte.

PZU Kindlustuse vastutuskindlustuse valdkonnajuht Argo Argel toob saates näiteid tekkinud kahjudest ning viitab ka kasulikule andmebaasile nimega Rapex, kuhu lisatakse tagasikutsumisele kuuluvate toodete nimekiri.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Kuula siit:


Source: https://www.aripaev.ee/ by www.aripaev.ee.

*The article has been translated based on the content of https://www.aripaev.ee/ by www.aripaev.ee. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!