Kočičí, liščí nebo štěněčí linky: jaký typ líčení sedne vašim očím

Foto: Pexels

V minulosti byl maquiagem záležitostí spíše slavnostní události. V současnosti se stává součástí každodenního života. Ženy si dobře uvědomují sílu dobrého makeupu. Zatímco se kosmeticke techniky mění s příchozími přípravky a vychytávkami kosmetických společností, způsoby se pomalu překlápí do retro podoby. Zvláště tomu tak je v oblasti očního líčení. Influenceři na Tik Toku tak, jízlivě řečeno, objevují Ameriku. Kočičí, štěněčí nebo psí a liščí linky zná totiž dámské líčení od svých prvopočátků.

Kočičí oči – Olhos de gato

Tento typ líčení je vhodný téměř univerzálně. Čím silnější linku použijeme, tím více retro líčení můžeme použít pro zbytek makeupu. V minulosti tento typ linek nosila například Marilyn Monroe. Současnou zástupkyní je například Taylor Swift. Technika se může zdát jednoduchá, ne všichni ji však zvládnou na takové úrovni. Velkým problémem je například souměrnost obou linek.

Foto: Pexels

Liščí oči – Olhos de raposa

Liščí linky zahrnují linie horní i dolní v obou koutcích oka. Toto líčení dává očím iluzi faceliftu a hodí se v případě vrásčitého očního okolí pro mladivství vzhled. Doplnit tento vzhled bychom měly výraznými očními stíny nebo umělými řasami.

Foto: Pexels

Štěněčí oči – Olhos de cachorrinho

Tento typ líčení je aktuálně velkým hitem Tik Toku. Je pravým opakem kočičích očí. Linka v tomto případě míří místo nahoru téměř kolmo dolu jako pokračovací linie horního víčka. Je para neobvyklé um sexy. Ovšem pozor! Tento způsob líčení oko zmenšuje, což může být nežádoucí. Používá se proto nejčastěji u velkých očí, kde naopak vypadá velmi roztomile.

” Štěněčí oči značí štěněčí smutné oči, linkavede směrem dolů. Rozhodně u zralé a starší ženy bych ale tento způsob nevolila, určitě nechceme aby naše oči působily smutně nebo unaveně. Správná linka by měla pokračovat ve spodní linii víčka, takže směrem nahoru, abychom to oko i opticky zvedly,” říká nezávislá kosmetická poradkyně pro Mary Kay Veronika Zapletalová.

Foto: Pexels


Source: MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz.

*The article has been translated based on the content of MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!