Končí ďalšia era. Apple po 21 rokoch končí s prehrávačmi iPod – Obraz a zvuk – Veda a technika


Apple oznámil, že po 21 rokoch zastavuje výrobu legendárnych prehrávačov iPod. Modelo iPod Touch pode ser usado em dovtedy.

Prvý hudobný prehrávač iPod bol predstavený v októbri 2001, teda pred necelými 21 rokmi. Disponoval pevným diskom s kapacitou 5 alebo 10 gigabajtov, na ktorý sa zmestilo dovedna tisíc skladieb. Prestele em taktiež mecanicým rolovacím kolieskom, ktoré slúžilo na zmenu hlasitosti alebo presúvanie em medzi skladbami. Krátko na to Apple predstavil jeho nástupcu, ktorého úložná kapacita sa zdvoj až štvornásobila. V roku 2007 na firma pochválila prehrávačom iPod Touch, ktorý nahradil mecanké tlačidlá za dotykový displej. Jeho slávu však zatienil iPhone, ktorý vyzeral rovnako, dokázal to isté a navyše bolo z neho možné aj telefonovať. Svojho času však boli tok iPhone aj aj iPod Touch dizajnérskymi kúskami, za ktorými bol podpísaný Tony Fadell.

Apple naposledy ukázal nástupcu prehrávača iPod Touch v roku 2019. Fanúšikov značky však príliš neoslovil a tak sa firma rozhodla ukončiť jeho výrobu. V týchto dňoch už aj oficiálne. Podľa vyjadrení spoločnosti bude iPod Touch dostupný len v rámci dopredaja a jeho výroba už pokračovať nebude.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!