Mapy Google dostávají velmi praktický widget. Vyzkoušíte?

Společnost Google na svém blogu před několika hodinami publikovala příspěvek, který vychvaluje schopnosti widgetů. Ačkoli se zdálo, že je poslední roky hodně zanedbává, v systémech Android 12 a Android 13 opět získávají na pozornosti uživatelů i vývojářů. Samotný Google pak postupně upravuje či přidává widgety ke svým aplikacím. Jedním z posledních, které nyní firma ukázala, je šikovný dynamický zástupce pro Mapy Google.

Oblíbená navigační a mapová aplikace doposud nabízí pouze několik klasických zástupců (ikon) o velikosti 1×1 a jediný widget, který nabízí například vyhledávání nebo zadávání oblíbených mist. Nedávno představená novinka nabídne aktualizované dopravní informace z dané oblasti. Největší výhoda tohoto widgetu bude pak bude spočívat v zobrazování průjezdnosti ulic v okolí bez toho, aby musel uživatel otevírat samotnou aplikaci.

Mapy Google novo widget dopravní situação ukázkaPo klepnutí se spustí animace…

Nový widget pro Mapy, jehož předností bude toké možnost zoomování zobrazené mapové oblasti, vyrazí do telefone Android v následujících týdnech. Cílové země zminěny nebylytakže snad půjde o plošné zavedení.

Jak často hledáte dopravní info ještě před cestou?

Zdroj: A Polícia


Source: Svět Androida by www.svetandroida.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět Androida by www.svetandroida.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!