Memur maaşları bayramdan önce yatar mı? 2022 Kurban Bayramı öncesi memur maaşları yatacak mı? Son gelişmeler…

FILHO 1 VERİ KALDI

Şu ana kadar 5 aylık enflasyon verisi (Ocak-Mayıs enflasyonu) yüzde 35,64 olarak gerçekleşti. Buna gore, SSK e Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 35.64’e, memurların ve memur emeklilerinin zammı ise yüzde 28.14 fark ile yüzde 35.14’e çıktı. Kesin zam orani için son bir veri (Haziran enflasyonu) kaldı.

MERKEZ BANKASI TAHMİNİ YÜZDE 40,75

Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre Haziran ayı enflasyon tahmini yüzde 3.77 oldu. Bu tahmi gerçekleşirse, 6 aylık enflasyon yüzde 40,75 çıkacak. Bu kapsamda SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 40,75, memur ve memur emeklilerine ise yüzde 7 ve yüzde 33,25 fark ile yüzde 40,25 zam yapılacak.


Source: A HABER by www.ahaber.com.tr.

*The article has been translated based on the content of A HABER by www.ahaber.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!