“Mercedes cephesinde A-Serisi ve B-Serisi için yolun sonu göründü”

Yerel basın tarafında gündeme getirilen detaylarda Mercedes A-Serisi ve B-Serisi için üretime veda için tarih belirlendiği ifade ediliyor.

Otomobil dünyasında elektrik gücü üzerinden yeni bir döneme girilirken, markaların ürün gamlarında da dönüşüme paralelo değişimler birbirini izliyor. Markalarla özdeşleşmiş modellerin bile bu çerçevede üretimlerine veda edildiğine şahit olduğumuz şu günler, bazı isimlerin de kaderinin belirlendiği takvim olarak kayıtlara geçecek. Son olarak Ford cephesinin dikkat çeken Focus kararının ardından, benzer bir gelişme de Mercedes üzerinden gündeme geldi. EQ alt markasıyla tamamen yeni bir ürün gamı ​​oluşturmaya devam eden Mercedes’in gerek finansman yaratmak gerekse daha fazla kârlılık getirecek modellere yönelmek adına A-Serisi ve B-Serisi’ne veda etmeye hazırlandığı ifade edildi.

Yeni_Mercedes_Benz_B-Serisi

Alman basını; Mercedes, A-Serisi e B-Serisi için takvimi belirledi

Doğrudan Almanya merkezli önemli kaynaklarca servis edilen detaylara baktığımızda, marka içerisinde kompakt sınıfta yer alan bu iki model için takvimin belirlendiği bilgisine yer verildiğini görüyoruz. Eğer gündeme getirilen detaylar resmiyete kavuşursa, A-Serisi e B-Serisi modelleri 2025 yılından itibaren üretim bandına veda edecek. Bu da günümüzde satışta olan versiyonların son jenerasyon niteliğinde kalarak herhangi bir makyaj veya geliştirme almayacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte Mercedes cephesi, kompakt segment ile bağlarını tamamen koparmayı düşünmüyor. CLA, GLA ve GLB gibi modellerin yeni dönemde de ürün gamında kendisine yer bulması büyük oranda kesinlik kazanmış durumda.


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!