MS v plážovém volejbalu ovládli Norové Mol a Sörum a Brazilky Duda a Ana Patricia


Řím – Mistry světa v plážovém volejbalu se v Římě poprvé stali Norové Anders Mol a Christian Sörum a Brazilky Duda a Ana Patricia. Díky turnajovým dvojkám se ženský titul vrátil do jihoamerické beachvolejbalové velmoci po sedmi letech. Na třináctém šampionátu získaly Brazilky zlato už pošesté. Mol a Sörum vylepšili třetí příčku z minulého MS v roce 2019 a postarali se o historický triumf pro Norsko.

Brazilci Renato a Vitor Felipe, kteří v 1. kole play off vyřadili v tie-breaku české reprezentanty Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem, mohli zařídit své zemi už osmý titul z mužské soutěže. Ve finále však neměli proti Molovi se Sörumem šanci. Norové zvítězili po setech 21:15 a 21:16. Bronz získali další brazilští hráči André a George.

Také Duda s Anou Patricií rozhodly souboj o zlato s překvapivými finalistkami Sophie Bukovecovou a Brandie Wilkersonovou z Kanady ve dvou setech, které vyhrály 21:17 a 21:19. V osmi zápaech na turnaji brazilské volejbalistky prohrály pouze jednu sadu. Jejich sílu poznal ve skupině i český pár Barbora Hermannová, Martina Williams.

Velká smůla potkal v utkání o třetí místo Švýcarky Joanu Heidrichovou a Anouk Vergéovou-Dépréovou, které vedly nad německou dvojicí Cinja Tillmannová a Svenja Müllerová 21:16 a 10:7. Heidrichová si pak vážně poranila rameno a musela se spoluhráčkou ze zápasu odstoupit.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Římě:

Muzi:

Final:

Mol, Sörum (8-Nor.) – Renato, Vitor Felipe (12-Braz.) 2:0 (15, 16).

O 3. misto:

André, George (5-Braz.) – Schalk, Brunner (19-EUA) 2:1 (-15, 17, 11).

Ženy:

Final:

Duda, Ana Patricia (2-Braz.) – Bukovecová, Wilkersonová (20-Kan.) 2:0 (17, 19).

O 3. misto:

Müllerová, Tillmannová (16-Něm.) – Heidrichová, A. Vergéová-Dépréová (22-Švýc.) 0:1 (-16, 7:10 skreč Švýcarek).


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!