MSI zpřístupňuje rozšířené přetaktování Ryzen 7 5800X3D

AMD při vydání Ryzen 7 5800X3D zdůvodnila omezené možnosti přetaktování tohoto modelu právě přítomností V-cache. Vysvětlila, že současná verze V-cache nepodporuje tak vysoká napětí jako čiplety s procesorovými jádry Zen 3 a zásah do napětí por mohl V-cache poškodit. Podporováno však zůstalo přetaktování přes BCLK FSB (bez změny napětí).

Společnosti MSI se to nejspíš zdálo nedostatečné, neboť připravila beta BIOS, který zpřístupňuje ladění téměř v rozsahu běžném pro klasické Ryzeny, ale v rámci mezí respektujících doporučení AMD. Verse BIOSu určená pro základní desku MSI MEG X570 Unify (E7C35AMS.AD3) zpřístupňuje VCore offset, Precision Boost Overdrive (PBO) e Curve Optimizer. Zdá se však, že VCore offset je podporován pouze v negativních hodnotách (jde tedy o snižování napětí, což por neporušovalo doporučení AMD).

BIOS zpřístupnil administrador SVET diskuzního fóra MSI vystavenim no Google Drive, ale zdá se, že soubor obratem odstranil. Je však možné, že jej nějací uživatelé stihly stáhnout, takže bude dříve či později k dispozici ke stažení jinde. Případně se časem objeví na webu MSI.


Source: Diit.cz by diit.cz.

*The article has been translated based on the content of Diit.cz by diit.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!