Na kosmodromu Bajkonur zatkli známého britského blogera a ženu z Běloruska


Atualizar: 07.05.2022 20:46

Bajkonur – Na ruském kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu byl zadržen britský bloger Benjamin Rich, který má na kanálu YouTube přes 3,5 milhõesu sledujících, a žena z Běloruska. Podle agentury Reuters to dnes večer oznámil šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin.

“V 18:10 moskevského času (17:10 SELČ) jsme dostali zprávu z vesmírného střediska (Bajkonur) o zadržení britského občana Benjamina Riche a běloruské občanky,” napsal Rogozin na sociální síti Telegram. “Zadrženi byli poblíž jedné ze startovacích ramp. Oba jsou na oddělení vnitřních záležitostí ve městě Bajkonur, kde probíhá vyšetřování,” dodal. Podle Rogozina por dvojice mohla být zapojena do organizace nelegálních akcí.

Podle informaci na internetu Benjamin Rich proslul díky svému kanálu Bald and Bankrupt, který se zaměřuje na cestování. Navštěvuje odlehlé, někdy i nebezpečné oblasti světa, velký zájem má o postsovětské státy.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!