Netflix možno zmení frekvenciu vydávania nových epizód k seriálom – Obraz a zvuk – Veda a technika


Namiesto sprístupnenia všetkých epizód naraz Netflix zvažuje ich postupné vydávanie v týždňových intervalch.

Você pode baixar streamovacie služ da Apple TV Plus, Disney Plus alebo HBO určite máte skúsenosti s netrpezlivým čakaním na nové epizódy v najnovších sériách obľúbených seriálov. Spomínané služby sprístupňujú nové epizódy postupne, s týždňovým intervalm a nie naraz tak, também conhecido como robí napríklad Netflix. Možno ste sa nad tým nikdy nezamýšľali, ale nie je tomu preto, že nové epizódy por služba nemala k dispozícii. Prave naopak. Hlavným cieľom je udržať si divákov, ktorí sa k službe budú pravidelne vracať, aby si pozreli najnovšiu časť seriálu. Medzitým im môže služba ponúknuť ďalšie seriály a filmy a udržať si tak pozornosť diváka dlhšiu dobu.

Priveľa veľkých výziev

Netflix má pred sebou množstvo nevyhnutných výziev, na ktoré bude musieť zareagovať. V prvom rade je to dramáticoký odliv zákazníkov, v druhom rade zdieľané účty av neposlednom rade klesajúci čas, ktorý užívatelia trávia sledovaním filmov a seriálov. Už niekoľko týždňov sa šepká o zamedzení alebo obmedzení zdieľania účtov medzi užívateľmi a prípadnom zakomponovaní reklám priamo do služby a znížení ceny predplatného. Analytici si tiež myslia, že v hre je aj prechod na model postupného zverejňovania nových epizód. Netflix situáciu odmietol komentovať.

“Sprístupnenie všetkého naraz, tak ako to robil Netflix, zákazníkom umožňuje sledovať obsah ich vlastným tempom, no vyžaduje si takisto rozsiahly multimediálny katalóg. Na druhej strane sledovanie seriálov z týždňa na týždeň má za cieľ získať vracajúcich sa používateľov, ktorí majú dôvod sa na niečo tešiť. Je to veľmi odlišný marketingový model,” uviedol pre server CNBC analytik Nick Cicero zo spoločnosti Conviva.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!