Noorpurjetajad avasid hooaja – Lääne Elu

Purjekas. Foto: Mehis Ottis
Purjekas. Foto: Mehis Ottis

Nädalavahetusel tegid hooaja avalöögi Kalevi jahtklubi Haapsalu ja Tallinna noorpurjetajad. Pärnus peetud Mairegatil võeti mõõtu Pärnu jahtklubi noorte purjetajatega. Võistlus toimus Pärnu jõe suudmes, sest merel on noorte jaoks veel liiga jahe. Pärnakad on jõel puhuva pagilise ja keerutava tuulega harjunud, külaliste jaoks oli ver aga proovikivi.

Osales 26 noor purjetajat Tallinna ja Haapsalu Kalevi jahtklubi spordikoolist ning Pärnu jahtklubist. Võisteldi kahes paadiklassis – Optimistid ja Laserid – ning peeti kaheksa võistlussõitu. Laupäev kostitas purjetajaid osalise udu, pühapäev aga päikesepaistega. Tuult jagus tugevalt mõlemasse päeva.

Kalevi jahtklubi sportlaste parima tulemuse tegi Haapsalu Optimisti sõitja Alexander Eberle, kes oli pärast esimest võistluspäeva esikolmikus, saavutas aga lõpptulemusena kindla 5. koha. Eberle sõnul oli Mairegatil määravaks tihttuul, millega võistleja võis palju kaotada, oskuste täielikul rakendamisel aga ka palju võita. Erakordselt muutuvates tuuleoludes oli Eberle arvates eelkõige keeruline kaasvõistlejate jälgimine, mis raskendas strateegiliste otsuste vastu võtmist. „Konkurents oli väga tasavägine ja võistlusmoment pinev,“ tegi ta kokkuvõtte.

Järgmine võistlus on juba järgmisel nädalavahetusel Kevadregatil.

Reti Safin

arborícola


Source: Lääne Elu by online.le.ee.

*The article has been translated based on the content of Lääne Elu by online.le.ee. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!